Pedagogi dusmīgi! Ir jau oktobris, taču vairākās pašvaldībās skolotāji vēl nav saņēmuši algu par septembri

30 komentāri
Pedagogi dusmīgi! Ir jau oktobris, taču vairākās pašvaldībās skolotāji vēl nav saņēmuši algu par septembri
Jānis Saliņš / f64

Mācību gads jau sen sācies, bet valdība tikai otrdien, 3. oktobrī, apstiprināja mērķdotācijas pašvaldībām, kas tām ļauj izmaksāt pedagogiem algu. Daudziem skolotājiem, kuriem algas diena ir mēneša beigās, tas nozīmē jaunā mācību gada pirmās algas aizkavēšanos.

Rīgas izglītības iestādēs skolotājiem algas tiek maksātas ap mēneša desmito datumu, tāpēc galvaspilsētās pedagogi savas algas par septembri vēl tikai gaida. Tomēr ir citas pašvaldības, kurās skolotāji atlīdzību par darbu pieraduši saņemt mēneša beigās, taču ir jau 3. oktobris, bet algas vēl nav ieskaitītas.

Neapmierināti ar darba samaksas kavēšanos ir Alsungas vidusskolas 18 pedagogi. Viņi pirmo šā mācību gada algu gaidīja jau pagājušā piektdienā, taču tā arī nesaņēma. Turklāt šis ir jau otrais gads, kad septembra algas kavējas.

Skaidrīte Nagliņa
ALSUNGAS VIDUSSKOLAS SKOLOTĀJA

Septembris ir tas laiks, kad skolotājiem ļoti to naudu vajag, jo ir bijis viss garais atvaļinājums. Augusta beigās ieskaita, cik nu kurš dažas nedēļas augustā darbā bijis. Tiem, kam ir bērni, tie iet uz skolu, sākās jauns mācību gads ar visām vajadzībām. Rēķini jāmaksā, ir cilvēki, kam ir kredīti paņemti, tas ir jāatmaksā, tur jau neviens negaida, par katru nākamo dienu soda procenti klāt.

Savukārt Izglītības ministrija pārmetumus noraida, skaidrojot, ka tikai septembra sākumā no pašvaldībām ieguvusi datus par skolām, informācijas precizēšana aizņēmusi laiku un tikai otrdien, 3. oktobrī, valdība apstiprināja mērķdotācijas pašvaldību skolām, sadalot finansējumu izglītības iestādēm šā gada septembrim-decembrim.

Tas, vai skolotāji saņēmuši avansa maksājumus, kas veido trešdaļu algas, atkarīgs no tā, vai pašvaldības to pedagogiem izmaksājusi. Tomēr skolotāju arodbiedrība norāda, ka pēc būtības ir jāmaina prakse, ka valdība par mērķdotācijām lemj tik novēloti, vien oktobrī.

Kopējais finansējums pašvaldību izglītības iestādēm atlikušā gada četriem mēnešiem ir vairāk nekā 118 miljoni eiro.  Šis ir jau otrais gads, kad finansējums pedagogu algām tiek aprēķināts saskaņā ar jauno pedagogu atalgojuma modeli.

TOP komentāri

 • Daiga Siliņa

  Daiga Siliņa

  Nu gan brīnumi! Jebkurā valsts iestādē algu par iepriekšējo mēnesi izmaksā līdz 10.datumam. Šodien ir TIKAI 3.datums un 1.bija svētdien,ja pedagogs nejedz,ka svētdien neviens nestrādā,tad kas tas par pedagogu????
 • Aiva Muktupaule
  +3 +3 0

  Aiva Muktupaule

  Es tiešu to pašu tikko Ainaram teicu, ka šodien tikai 3.datums!
 • Elvis Skrastins

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl