Pecolli veidotais iluzionisma teātris un muzejs durvis vērs novembra sākumā

Pievienot komentāru
Pecolli veidotais iluzionisma teātris un muzejs durvis vērs novembra sākumā

Iluzionisti Dace un Enriko Pecolli pirmo iluzionisma teātri Ziemeļaustrumeiropā “Mystero”, kas tapis ar līdzcilvēku un uzņēmēju atbalstu, bijušā kinoteātra “Liesma” telpās atvērs šā gada 7. novembrī, informēja mākslinieku pārstāvji.

Mākslinieki uzsver, ka bez sabiedrības atbalsta šis teātris nekad nebūtu tapis. Teātra atklāšanas pasākumā skatītājiem būs iespējams vērot teatralizētu cirka izrādi “Brīnumdari”, kurā savu burvju mākslu demonstrēs pasaulē atzīti mākslinieki no Beļģijas, Itālijas un citām valstīm.

Lasi vēl: Dacei Pecolli vakariņu šovā sametas šķērmi ap dūšu

Patlaban pasaulē darbojas vairāki burvju mākslai veltīti muzeji, no kuriem nemainīgi par prestižāko un slavenāko tiek uzskatīts Holivudā esošais “Magic Castle”. Lai arī Latvijā ir spēcīgas iluzionisma tradīcijas, šāda tipa teātris un muzejs nav pieejams ne tikai Baltijā, bet visā Ziemeļaustrumeiropā, norāda idejas īstenotāji.

Plānots, ka 530 kvadrātmetrus plašajās telpās, kuras ir aprīkotas ar visām gaismas, apskaņošanas un video sistēmām, divos stāvos atradīsies Iluzionisma teātris ar 300 sēdvietām, kā arī burvju triku klubs, kurā notiks triku un teātra apmācības – semināri, lekcijas, darbnīcas, kā arī brīnumu muzejs.

No šā gada 14. novembra Iluzionisma teātrī/muzejā “Mystero” ikvienam interesentam būs pieejamas interaktīvas mazo grupu ekskursijas, kā arī nedēļas nogalēs darbosies burvju triku veikals. Tāpat plānots no decembra mēneša teātrī rīkot Pecolli ģimenes Ziemassvētku iluzionisma programma “Brīnums Tu”. Savukārt 2021. gada otrajā pusē savu darbu uzsāks iluzionisma skola. Tāpat telpas būs piemērotas arī privātajiem un korporatīvajiem pasākumiem.

Dace Pecolli akcentē, – lai arī plāni nākotnei ir grandiozi, patlaban visi spēki tiek ieguldīti teātra atklāšanas programmā, kam par godu šim notikumam Latvijā ieradīsies vairāki pasaulē atzīti iluzionisti, kurus būs vienkopus iespēja baudīt teatralizētā cirka izrādē “Brīnumdari”.

Iluzioniste Dace Pecolli

“Savu dalību teātra atklāšanas pasākumā ir apstiprinājis iluzionists Ārons Krovs (Aaron Crow) no Beļģijas, kurš ir viens no atzītākajiem un populārākajiem iluzionistiem pasaulē savas oriģinalitātes un augstās meistarības dēļ. Viņš ir piedalījies neskaitāmos televīzijas projektos un uzstājies uz prestižākajām skatuvēm pasaulē. Tāpat pasākumā uzstāsies Itālijas iluzionisma ansamblis “Disguido”, kā arī daudzi citi mākslinieki. Šī būs lieliska iespēja Latvijā baudīt pasaules līmeņa šovus par kādiem esam sapņojuši vairāk nekā 20 gadus.”

Projekta arhitekte ir Sandra Laganovska, kura ir viena no vadošajām nacionālās bibliotēkas jeb “Gaismas pils” arhitektēm.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome, VKKF, un Itālijas vēstniecība. Savukārt teātra tapšanā savu atbalstu ir snieguši gandrīz 600 cilvēki no visas pasaules, viens sniedzot finansiālu ieguldījumu, cits materiālus. Daudzi no tiem sniedza arī savu praktisko artavu, palīdzot ar remontdarbiem.

Dace un Enriko Pecolli vēlas pateikties ikvienam no viņiem, kā arī tiem 25 Latvijas uzņēmējiem, kas bez atlīdzības veltīja materiālus un darbu ieceres realizēšanā. Projekta atbalstītājs – fonds www.tavsatbalsts.lv

Teātra atklāšanā tiks ievēroti visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.