Pēc traģiskā ugunsgrēka Merķeļa ielā VUGD citos hosteļos sāks septiņus administratīvos procesus

2 komentāri
Pēc traģiskā ugunsgrēka Merķeļa ielā VUGD citos hosteļos sāks septiņus administratīvos procesus
KASPARS KRAFTS, F64

Pēc traģiskā ugunsgrēka Merķeļa ielā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Rīgā veicis 16 hosteļu pārbaudes, kuru rezultātā par ugunsdrošības prasību pārkāpumiem tiks sākti septiņi administratīvie procesi, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

VUGD ceturtdien sāka veikt neplānotās pārbaudes Rīgas hosteļos. Patlaban ir pabeigtas 16 objektu pārbaudes, kā rezultātā par ugunsdrošības prasību pārkāpumiem tiks sākti septiņi administratīvie procesi.

Konstatētie pārkāpumi saistīti ar automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas neesamību vai tās darbības traucējumiem, kā arī ar dažādu priekšmetu atrašanos evakuācijas ceļos vai arī traucējumiem atvērt durvis evakuācijas ceļos trīs sekunžu laikā.

Par diviem no objektiem VUGD amatpersonas ir nodevušas informāciju Rīgas pilsētas būvvaldei saistībā ar iespējamu objekta izmantošanu neatbilstoši tā lietošanas mērķim.

Apjomīgais pārbaužu darbs turpināsies vairākus mēnešus.

Jau ziņots, ka ugunsgrēkā nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie. VUGD amatpersonas šajā objektā iepriekš bija plānojušas veikt ugunsdrošības pārbaudes, taču viņi netika ielaisti.

Pēc ugunsgrēka arī pašvaldības institūcijas ceturtdien Rīgā notikušajos reidos piecās vietās atklāti nelegāli hosteļi.

Nelegālas viesu izmitināšanas vietas tika atklātas trijos dzīvokļos ēkā Marijas ielā 1, dzīvoklī Martas ielā 9, ēkā Nometņu ielā 62D un ēkā Slokas ielā 28.