Pēc traģēdijas Polijā, kad ugunsgrēks “izlaušanās spēlē” laupīja pusaudžu dzīvības, VUGD pārbaudīs šādu spēļu telpas arī Latvijā

3 komentāri

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izlases kārtībā pārbaudīs “Izlaušanās spēļu” telpas Latvijā. 

Šāds lēmums pieņemts pēc traģiskā negadījuma pagājušās nedēļas nogalē Polijā, kur šīs spēles laikā gāja bojā piecas pusaudzes, vēstīja LNT Ziņas. Ugunsdrošības uzraugi sola tuvāko trīs nedēļu laikā apzināt spēļu norises vietas un pārbaudīt, vai telpas ir aprīkotas ar ugunsdzēšamajiem aparātiem un vai ir evakuācijas un rīcības plāns ugunsgrēka gadījumam.

“Escape games” jeb  “Izlaušanās spēles” ir pieprasītas arī Latvijā un asu izjūtu cienītāju netrūkst, LNT ziņām atzīst “kvesti.lv” pārstāvis Dzintars Larčiks. Spēles dalībnieki tiek ieslēgti kādā telpā un tiem stundas laikā jāatrod norādes viņu izkļūšanai. Lai radītu spriedzi, nereti tiek izmantoti gaismas un skaņas efekti. ”Piemēram, jūs esat nonākuši maniaka ķetnās un jums jāuzmin, pirms viņš atnāk atpakaļ. D.Larčiks atzīst, ka īpaši pieprasītas ir spēles, kas veidotas, izmantojot populāru filmu elementus, piemēram “Titāniks” vai “Zāģis”.

Tomēr nekādas īpašas prasības telpu piemērošanai šādu spēļu rīkošanai nav nepieciešamas. VUGD pārstāve Gunita Sudāre LNT ziņām skaidro, ka reaģējot uz traģisko notikumu Polijā, kur ugunsgrēkā šādā spēlē gāja bojā piecas pusaudzes, ugunsdrošības uzraugi arī Latvijā veiks kontroles. VUGD pārbaudīs spēļu telpu atbilstību ugunsdrošības prasībām.

Spēļu organizatori gan ir pārliecināti, ka Latvijā līdzīga traģēdija nevarot notikt – spēles tiekot uzraudzītas ar videonovērošanas un rācijas palīdzību, un pie pirmā lūguma spēle tiek apturēta. ”Šeit nekas tāds nav noticis un nevar notikt, jo spēlētāji visu laiku tiek uzraudzīti, visur ir kameras, tas nav iespējams,” norāda Dz.Larčiks.

“Izlaušanās spēles” Latvijā piedāvā vairāk nekā 30 kompānijas.

3 komentāri