Komentāri

Pēc Zolitūdes traģēdijas būtiskākā izmaiņa ir notikusi sabiedrības attieksmē pret savu un apkārtējo cilvēku elementāro drošību. Tiesa gan, ārkārtīgi pastiprinātā ziņošana glābšanas dienestiem, darba inspekcijai un pašvaldību būvvaldei par novērotajiem iespējamiem riskiem sabiedriskajās ēkās esot noplakusi pirmos trīs mēnešus pēc Maxima traģēdijas. Taču cilvēki daudz asāk tagad uztver trauksmes signalizācijas.

Ja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirms Zolitūdes mēnesī tika izsaukti uz 7 gadījumiem, tad tūlīt pēc traģēdijas virs 60 mēnesī, bet šobrīd trauksmes signalizācijas dēļ cilvēki sauc glābējus vidēji 33 reizes mēnesī. Arī lielveikali tagad mainījuši kārtību – ja agrāk vispirms meklēja trauksmes iemeslus, tad tagad vispirms veic evakuāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visstraujākie uzlabojumi risku novēršanā, cilvēku drošības veicināšanā un evakuācijas mācībās šā gada laikā bijuši tieši lielveikalu ķēdēs. Līdz Maxima sabrukšanai veikalnieki Latvijā ļoti nevērīgi izturējušies pret evakuācijas izejām, kas bijušas aizkrautas un nobloķētas, tagad situācija mainījusies.

Tas pats novērots arī attiecībā uz trauksmes signalizācijām. Līdz traģēdijai tas daudzos uzņēmumos bijušas vienkārši atslēgtas un atstātas novārtā.

Taču cilvēki joprojām ir par maz informēti vai pat vispār nezina, kā rīkoties avārijas situācijās. Dažādu nozaru uzņēmumu īpašnieki ignorējot prasību par katra jaunā darbinieka instruēšanu. Tā lielākoties esot formāla un bezjēdzīga.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl