Pēc traģēdijas cilvēki daudz asāk uztver trauksmes signalizācijas

0 Komentāru
Pēc traģēdijas cilvēki daudz asāk uztver trauksmes signalizācijas
FOTO: LETA

Pēc Zolitūdes traģēdijas būtiskākā izmaiņa ir notikusi sabiedrības attieksmē pret savu un apkārtējo cilvēku elementāro drošību. Tiesa gan, ārkārtīgi pastiprinātā ziņošana glābšanas dienestiem, darba inspekcijai un pašvaldību būvvaldei par novērotajiem iespējamiem riskiem sabiedriskajās ēkās esot noplakusi pirmos trīs mēnešus pēc Maxima traģēdijas. Taču cilvēki daudz asāk tagad uztver trauksmes signalizācijas.

Ja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirms Zolitūdes mēnesī tika izsaukti uz 7 gadījumiem, tad tūlīt pēc traģēdijas virs 60 mēnesī, bet šobrīd trauksmes signalizācijas dēļ cilvēki sauc glābējus vidēji 33 reizes mēnesī. Arī lielveikali tagad mainījuši kārtību – ja agrāk vispirms meklēja trauksmes iemeslus, tad tagad vispirms veic evakuāciju.

Visstraujākie uzlabojumi risku novēršanā, cilvēku drošības veicināšanā un evakuācijas mācībās šā gada laikā bijuši tieši lielveikalu ķēdēs. Līdz Maxima sabrukšanai veikalnieki Latvijā ļoti nevērīgi izturējušies pret evakuācijas izejām, kas bijušas aizkrautas un nobloķētas, tagad situācija mainījusies.

Tas pats novērots arī attiecībā uz trauksmes signalizācijām. Līdz traģēdijai tas daudzos uzņēmumos bijušas vienkārši atslēgtas un atstātas novārtā.

Taču cilvēki joprojām ir par maz informēti vai pat vispār nezina, kā rīkoties avārijas situācijās. Dažādu nozaru uzņēmumu īpašnieki ignorējot prasību par katra jaunā darbinieka instruēšanu. Tā lielākoties esot formāla un bezjēdzīga.

0 Komentāru