Pēc saslimšanas ar Covid-19 mirusi 19 gadus veca māmiņa

Pēc saslimšanas ar Covid-19 mirusi 19 gadus veca māmiņa
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā mirusi ar Covid-19 saslimusī 19 gadus vecā māmiņa, kura nebija vakcinējusies pret vīrusu, šodien vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Viņa saslima pēdējā grūtniecības trimestrī, un slimības gaita bija smaga. Par jaundzimušo rūpējas ģimene.

LTV jau iepriekš vēstīja, ka tā esot bijusi jaunākā Latvijas Covid-19 paciente. Sieviete nebija vakcinēta pret Covid-19 un tieši grūtniecības pēdējā trimestrī ar to smagi saslima. Taču grūtniecība pati par sevi ir riska faktors, un, ja gaidībās esoša sieviete saslimst ar Covid-19, tas var beigties arī ļoti smagi, tostarp – ar nāvi.

Toreiz atklāt notikušā detaļas ārsti nevēlējās, taču LTV bija zināms, ka mediķu redzeslokā gaidībās esošā sieviete nokļuva sestdien, 28. augustā. Vispirms grūtniece vērsās Rīgas Dzemdību namā, jo jutās slikti. Tur, veicot Covid-19 testu, atklāja inficēšanos. Kad gaidāmā bērniņa un topošās mātes stāvoklis strauji pasliktinājās, dzemdētāju nogādāja Stradiņa slimnīcā.

Mazuli izdevās glābt akūtā ķeizargrieziena operācijā, savukārt par viņa mammas dzīvību turpināja cīnīties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķi.