Pēc rekonstrukcijas Siguldā atklāts vēsturiskais tilts pār Gauju

Komentāri

Pēc vairāk nekā gadu ilgas rekonstrukcijas šodien, savā 80 gadu dzimšanas dienā, no jauna atklāts tilts pār Gauju Siguldā. Tas bija ļoti kritiskā stāvoklī un lai tiltu atjaunotu, ieguldīti 800 tūkstoši eiro. Tā kā tiltam ir gandrīz gadsimtu sena vēsture, atklāšanas pasākums risinājās Pirmās Latvijas brīvvalsts stilā.

Tilts pār Gauju Siguldā ir stratēģiski svarīgs objekts. Tas savieno trīs kultūrvēsturiskas vietas – Turaidu, Krimuldu un Siguldu un ikdienā ir ļoti noslogots. Gadu gaitā gan tas bija pamatīgi nolietojies un ekspertu skatījumā pat kļuvis bīstams. Sestdien tilts svinīgi atklāts pēc rekonstrukcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rekonstrukcija izmaksāja 780 000 eiro, kas ņemti no valsts budžeta. Pašvaldībā uzsver, ka nu tilts ir ne vien skaistāks, bet arī drošāks. Tā kā pirmo reizi tilts tika atklāts pirms 80 gadiem, sestdienas pasākums tika rīkots pagājušā gadsimta 30. gadu stilā – skanēja atbilstoša mūzika, savukārt sanākušajiem tika dalītas Gaujas tilta ziņas.

Pirms 80 gadiem būvētais tilts savulaik bija liels lepnums. Pirmās brīvvalsts laikā tā attēls pat bija uz piecu latu banknotes. Gaujas tilta rekonstrukcija Siguldiešiem ir liels notikums – īpaši tāpēc, ka pilsētā, kas ir populārs tūrisma objekts, kur sakopta vieta ir no svara.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl