Pēc policista piekaušanas incidenta darbu pamet Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas direktore

7 komentāri

Pēc vardarbīgajiem starpgadījumiem Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā atlūgumu iesniegusi skolas direktore Anita Stukāne. Rīgas domes Izglītības departamentā gan skaidro, ka vienlīdz vainīgi skolēnu neadekvātajā uzvedībā ir arī citi skolā strādājošie pedagogi. Tomēr Izglītības valsts kvalitātes dienests patlaban vērtē vienīgi Stukānes atbildību.

Nedēļas laikā Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā notikuši divi starpgadījumi. Pirmajā piedzēries pusaudzis piekāvis policistu, otrajā pie kāda cita skolēna mācību laikā atrasts nazis un elektrošoka ierīce. Rīgas domes Izglītības departaments skolā veiktajās pārbaudēs secinājis, ka iekšējās kārtības noteikumus neievēro nedz skolēni, nedz iestādes darbinieki. Pēc šiem incidentiem skolas direktore Anita Stukāne atteica ar TV3 Ziņām iepriekš norunāto tikšanos. Notikušā iespaidā viņa iesniegusi atlūgumu.

Izglītības departamentā skaidro, ka Stukāne šādu lēmumu pieņēmusi pēc skolā veiktajām pārbaudēm un paskaidrojuma pieprasīšanas. Amatā viņa gan paliks vēl nedēļu, kuras laikā plānots atrast darba pienākumu izpildītāju. Skola darbību turpina. Tikmēr Izglītības valsts kvalitātes dienests vērtē Stukānes atbildību notikušajā.

“Katrā gadījumā mans viedoklis ir tāds, ka tā nav tikai Stukānes kundzes vienas pašas atbildība. Šajā brīdī mēs tomēr redzam, ka arī visam pedagogu kolektīvam vajadzēja aktīvākas darbības, arī tehniskajiem darbiniekiem, iespējams,” saka Rīgas domes Izglītības departamenta direktors Guntis Helmanis.

Pat ja atlūgumu iesniegušo direktori Stukāni disciplināri sodītu, likums viņai neaizliedz strādāt kā pedagogam citās mācību iestādēs. Jāatgādina arī, ka pret pusaudzi, kurš izgāza dusmas pret likumsargu, uzsākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Samariešu apvienība jau apmēram gadu pilotprojekta ”Palēciens” ietvaros strādā ar tiem jauniešiem, kuriem ir uzvedības problēmas. Tā vietā, lai bārtu un sodītu, sociālie darbinieki viņiem piedāvā īpašu pieeju, kas balstīta uz savstarpēju sadarbošanos un uzticēšanos. Piemēram, bieži vien visi kopīgi dodas pārgājienos, brauc ekskursijās un viens otram palīdz pārvarēt ceļā radušās problēmas.

“Tās vajadzības bieži vien jau atnes paši jaunieši, kas ir vajadzīgs. Tāds viens lielākais gandarījums, ka to nevar atspēkot neviena nauda, tā ir atgriezeniskā saikne ar šiem jauniešiem, ka mēs redzam, ka arī tagad 8 mēnešu programma iet uz beigām, bet jaunieši saka, ka mēs negribam,” skaidro Latvijas Samariešu apvienības Jauniešu rehabilitācijas un atbalsta nodaļa “Palēciens” pārstāve Aiga Latišenko. Šīs atbalsta nodaļas darbinieki sapratuši, kā iegūt jauniešu uzticēšanos un motivēt viņus mainīties.

7 komentāri