Komentāri

Pie ārsta pēc palīdzības vēršas tikai puse no tiem, kuri cieš no dažāda veida psihiskiem traucējumiem. Ar šādiem datiem, atzīmējot Pasaules garīgās veselības dienu, nākuši klajā Latvijas mediķi

Ap 14% Latvijas iedzīvotāju izjūt trauksmi, gandrīz desmitā daļa cieš no depresijas un šie ir tikai apzinātie gadījumi, kad cilvēki ir vērsušies pēc palīdzības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mediķu aprēķini liecina, ka katru gadu depresijas dēļ valsts zaudē ap 105 miljoniem eiro, jo depresijas māktiem cilvēkiem zūd darbaspējas. Turklāt bieži vien depresija netiek savlaicīgi ārstēta, jo cilvēki cenšas to noslēpt, arī baidoties no sabiedrības nosodījuma.

Psihisko traucējumu reģistrā pašlaik ir vairāk nekā 80 tūkstoši pacientu. Ceturtā daļa no viņiem ir šizofrēniķi, kuru skaits pēdējā laikā pieaudzis dažādu psihotropo vielu lietošanas iespaidā.

Par garīgās veselības jautājumiem visu oktobri un novembri Latvijā tiks rīkotas īpašas bezmaksas lekcijas un semināri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl