Pēc kārtējā ugunsgrēka atkritumu izgāztuvē Vides dienests paziņo: Tā ir nomelnošanas kampaņa

11 komentāri

Ceturtdien, 31. augustā, Pārdaugavā, netālu no bijušās Radiotehnikas rūpnīcas, pacēlās melnu dūmu mākonis.

Jau kārtējo reizi šovasar dega atkritumu izgāztuve, spilgti izgaismojot problēmu, – Latvijā zeļ un plaukst atkritumu uzglabāšanas bizness, kas netiek pienācīgi uzraudzīts.

Valsts vides dienests gan uzskata, ka notiekošais ir sabotāža, ko veic kādi nezināmi spēki, lai to nomelnotu.

Ugunsgrēks ceturtdien noticis pāris stundas pēc preses konferences, kuru pie citas izgāztuves, riepu glabātuves Brasā, bija sasaukuši vides aktīvisti. Šajā vasarā visai aktuāla ir tēma par Latviju kā vietu, uz kurieni tiek vesti atkritumi no citām Eiropas valstīm.

Visspilgtāk problēma iezīmējās nelegālās izgāztuves degšanā Slokā. Valsts vides dienests (VVD), kuram vides aktīvisti pārmet nespēju nozari sakārtot, nācis klajā ar skaļu paziņojumu. Pēdējā laika notikumi esot “kādu personu īstenota apmelošanas kampaņa pret VVD un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

VVD atsakās spriest, kas tad ir vainīgie, – pašas atkritumu nozares biznesa dalītāji vai ekofanātiķi.

Elmārs Jasinskis
VVD Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs

Ziniet, es nemāku pateikt, jo tas ir nopietns apgalvojums. Mums arī nav zināms. Bet katrā ziņā, dedzināšana palikusi par ierastu lietu. Nekad tas nav bijis, patiesībā. Ja reiz tik vienkārši atkritumus aizdedzināt, rodas jautājums, vai valstij nevajadzētu stingrāk vērtēt uzņēmēju atbildību, uzglabājot lielas platības ar atkritumiem.

Tikmēr Vides aizsardzības klubs sola nepadoties un uzdot ierēdņiem neērtus jautājumus.

Arī  Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija kritizē valsts nostāju. Asociācijā uzskata, ka bīstamo situāciju veicina tas, ka VVD avansā izsniedz atkritumu apsaimniekošanas vai ievešanas atļaujas. Par to ar ierēdņiem daudzkārt runāts, bet kompromiss neesot panākts.

11 komentāri