11 komentāri

Ceturtdien, 31. augustā, Pārdaugavā, netālu no bijušās Radiotehnikas rūpnīcas, pacēlās melnu dūmu mākonis.

Jau kārtējo reizi šovasar dega atkritumu izgāztuve, spilgti izgaismojot problēmu, – Latvijā zeļ un plaukst atkritumu uzglabāšanas bizness, kas netiek pienācīgi uzraudzīts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts vides dienests gan uzskata, ka notiekošais ir sabotāža, ko veic kādi nezināmi spēki, lai to nomelnotu.

Ugunsgrēks ceturtdien noticis pāris stundas pēc preses konferences, kuru pie citas izgāztuves, riepu glabātuves Brasā, bija sasaukuši vides aktīvisti. Šajā vasarā visai aktuāla ir tēma par Latviju kā vietu, uz kurieni tiek vesti atkritumi no citām Eiropas valstīm.

Visspilgtāk problēma iezīmējās nelegālās izgāztuves degšanā Slokā. Valsts vides dienests (VVD), kuram vides aktīvisti pārmet nespēju nozari sakārtot, nācis klajā ar skaļu paziņojumu. Pēdējā laika notikumi esot “kādu personu īstenota apmelošanas kampaņa pret VVD un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

VVD atsakās spriest, kas tad ir vainīgie, – pašas atkritumu nozares biznesa dalītāji vai ekofanātiķi.

Elmārs Jasinskis
VVD Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs

Ziniet, es nemāku pateikt, jo tas ir nopietns apgalvojums. Mums arī nav zināms. Bet katrā ziņā, dedzināšana palikusi par ierastu lietu. Nekad tas nav bijis, patiesībā. Ja reiz tik vienkārši atkritumus aizdedzināt, rodas jautājums, vai valstij nevajadzētu stingrāk vērtēt uzņēmēju atbildību, uzglabājot lielas platības ar atkritumiem.

Tikmēr Vides aizsardzības klubs sola nepadoties un uzdot ierēdņiem neērtus jautājumus.

Arī  Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija kritizē valsts nostāju. Asociācijā uzskata, ka bīstamo situāciju veicina tas, ka VVD avansā izsniedz atkritumu apsaimniekošanas vai ievešanas atļaujas. Par to ar ierēdņiem daudzkārt runāts, bet kompromiss neesot panākts.

TOP komentāri

  • Ilmars Hofmanis
  • Laila Leja
    +1 +1 0

    Laila Leja

    Vārdu salikums "nomelnošanas kampaņa" sāk iegūt popularitāti. Zem tiem var paslēp nolaidību, neizdarību, likuma pārkāpšanu utt. Vienvārdsakot nabadziņi.
  • Eriks Grava

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl