Komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atlabšanu pēc sirds operācijas tupinās ārpus slimnīcas. Kad tas notiks – ārsti to varētu izlemt tuvāko dienu laikā. Prezidenta kancelejā atzīst, ka Vējonis, visticamāk, pārcelsies uz Jūrmalas rezidenci, kur varētu gan strādāt, gan atpūsties un turpināt atveseļošanos.

Valsts prezidenta kabinets ir tukšs jau kopš janvāra vidus. Barikāžu atceres nedēļā Valsts prezidents sākotnēji pie mediķiem vērsās ar domu, ka slimību izdosies ātri pieveikt. Taču iegūtās analīzes uzrādīja sirds vārstuļa iekaisumu, kuru kardiologi aizstāja ar protēzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēneša laikā informācija par prezidenta veselības stāvokli ir balansējusi uz minimuma robežas. Tika izplatīti divi nelieli videorullīši, no kuriem viens bija uzruna tikko apstiprinātajai Māra Kučinska valdībai.

Prezidenta pilnvaras joprojām ir nodotas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, taču Vējonis arvien vairāk seko līdzi aktualitātēm valstī – tostarp slimnīcā pieņemot premjeru. Taču ļoti iespējams, ka prezidents slimnīcu drīz varētu pamest pavisam.

Foto: prezidenta Jūrmalas rezidence

Kad šis lēmums sagaidāms, šonedēļ vai vēlāk, viņa pārstāvis Gusts Kikusts neprecizēja. Taču šis ir posms, kad uz atjaunotajām telpām Rīgas pilī Valsts prezidenta kanceleja vēl nebūs pārcēlusies, bet Melngalvju namā jau gaisā vēdīs Jurģi. Tādēļ ļoti reāla esot iespēja, ka Vējonis pārcelsies uz Jūrmalas rezidenci.

Atgādināsim, ka eksprezidenta Andris Bērziņa laikā rezidence netika izmantota. Savukārt pēdējais oficiālais pasākums šeit bija pērn vasaras beigās. Arī Vējonis sākotnēji par iespēju tās izmantot bija skeptisks, taču tad domas mainīja.

Kā LNT Ziņām apliecināja Valsts prezidenta kancelejā, šobrīd veikts viegls kosmētiskais remonts, iznomātas trīs gleznas interjeram. Cik lielu darba slodzi prezidents varēs uzņemties pēc tam, kad tiks izrakstīts no slimnīcas, šobrīd nav zināms.

Video

Lasi vēl