Pēc ilgstošas izvairīšanās Grigule beidzot skaidro savu balsojumu Eiroparlamentā

2 komentāri

Premjera partiju Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošā eiroparlamentāriete Iveta Grigule beidzot sniegusi publiskus skaidrojumus par savu balsojumu pret Eiroparlamenta deklarāciju pret Krievijas propagandu.

Par to Grigule saņēmusi arī asus valdības vadītāja Māra Kučinska pārmetumus. Viņa šo jautājumu ilgstoši atsacījās komentēt un izvairījās no saziņas gan ar žurnālistiem, gan partijas biedriem. Grigule šovakar sacīja, ka būtu Eiroparlamenta deklarāciju atbalstījusi, ja tā būtu tikai pret Krievijas propagandu, bet viņa neesot varējusi atbalstīt dokumenta sadaļas, kas saistītas ar islāmu.

Foto

Iveta Grigule, Eiropas Parlamenta deputāte, ZZS

Visumā es būtu nobalsojusi ”par”, ja nebūtu šis islāms līdzās un aicinājums polarizēt islāmu Eiropas Savienībā. Kāpēc tik vēlu jūs tā izdomājāt skaidrot? Redziet, ir pāris iemesli. Viens ir tas, ko es teicu – kad visi apkārt bļauj, tad nav vērts iet tirgus laukumā un mēģināt pierādīt savu taisnību. Arī, ja dzirdēs, tad nesadzirdēs. Otrs – mani nedaudz pārsteidza premjera iznāciens uzreiz pēc balsojuma. Un aiz cieņas pret LZS, kas ir senākā partija Latvijā un viņi arī ir atbalstījuši šī premjera kandidatūru premjera amatā, es atturējos no komentāriem pietiekami ilgi. Ļaujot visiem nomierināties.

Grigule sniedza atbildes žurnālistiem pēc Latvijas Zemnieku savienības Jaunās Rīgas nodaļas sēdes, kurā viņas skaidrojums pieņemts. Nodaļas vadītājs Valdis Veinbergs pauda viedokli, ka, par spīti premjera Kučinska kritikai Grigules virzienā, eiroparlamentāriete paliks partijas biedre.

Valdis Veinbergs, LZS Rīgas Jaunās nodaļas vadītājs

Kamēr es būšu nodaļas vadītājs, viņa netiks izslēgta. Es stingri turos pie savas pozīcijas. Premjers nav mūsu biedrs.

Grigule ir Latvijas Zemnieku savienības biedre. Šī partija iekļaujas apvienībā Latvijas Zemnieku savienība, kuru pārstāv vadības vadītājs Kučinskis.

Foto

2 komentāri