Pēc divām slimnīcā pavadītām nedēļām invalīds mājās atgriežas ar smagiem izgulējumiem

3 komentāri
Pēc divām slimnīcā pavadītām nedēļām invalīds mājās atgriežas ar smagiem izgulējumiem
Foto: LETA

Pirmās grupas invalīds pēc lēkmes divas nedēļas pavadījis divās dažādās slimnīcās, bet mājās viņš atgriezies ar smagiem izgulējumiem, kam bija nepieciešama ilgstoša ārstēšana. Ārstēšanā izmantoti lētākie plāksteri, problēma ir samilzusi, cilvēks kliedz sāpēs, bet slimnīcā invalīdu vairs neņem, portālam Skaties.lv raksta kāds lasītājs.

”Pirmās grupas invalīds ar lēkmi nonāca Stradiņu slimnīcā, un pēc nedēļas tika nosūtīts uz ”Jūras slimnīcu”. Viņš pēc nedēļas atgriezās mājās ar izgulējumiem uz astes kaula un kājas papēža, kā arī uz kājas stilba. Tad ģimenes ārsts norīkoja mums sociālo māsu, kas nāks pārsiet un apkopt izgulējumus,” stāsta lasītājs.

Kādu nedēļu māsa esot nākusi un uz izgulējumiem smērējusi bērnu smēri, kas, pēc lasītāja stāstītā, nemaz nav līdzējusi. ”Nekas nepalīdzēja, viss gāja vēl trakāk,” raksta lasītājs.

Pēc otras elpošanas lēkmes slimnieku atkal nogādāja Stradiņu slimnīcā. ”Tur astes kaula izgulējumu izgrieza ārā ar skalpeli, bet uz kājas brūce esot vēl vairāk palielinājusies,” raksta lasītājs.

Tad ārsti izgulējumu ārstēšanā esot ieteikuši lietot specifiskus plāksterus, taču izmantoti esot tādi, kurus pēc tam nost varēja dabūt ar lielām mocībām. ”Plēšot nost plāksterus no kājas stilba, visa āda bija jānoplēš līdzi. Zvanījām sociālajiem darbiniekiem, bet viņi varēja ierasties tikai pēc divām dienām. Cilvēks tagad mājās sāpēs bļauj, un nezinām, ko darīt. Slimnīca arī pretī neņem, zāles ir stipras, bet vairs nelīdz,” raksta lasītājs.

Veicot izgulējumu profilaksi, lielākā daļa izgulējumu veidošanās gadījumu var tikt novērsti, zina stāstīt mediķi. “Zināšanas izgulējumu profilaksē būtu noderīgas gan medicīniskajam personālam – ārstiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, māsām, māsu palīgiem, gan pašiem pacientiem, to ģimenes locekļiem un pacientu aprūpētājiem,” vēsta portāls Sniedz Roku.

Nejēdzība, nolaidība vai teicams darbs? Dalies ar savu pieredzi Latvijas veselības sistēmā!