3 komentāri
Pēc divām slimnīcā pavadītām nedēļām invalīds mājās atgriežas ar smagiem izgulējumiem
Foto: LETA

Pirmās grupas invalīds pēc lēkmes divas nedēļas pavadījis divās dažādās slimnīcās, bet mājās viņš atgriezies ar smagiem izgulējumiem, kam bija nepieciešama ilgstoša ārstēšana. Ārstēšanā izmantoti lētākie plāksteri, problēma ir samilzusi, cilvēks kliedz sāpēs, bet slimnīcā invalīdu vairs neņem, portālam Skaties.lv raksta kāds lasītājs.

”Pirmās grupas invalīds ar lēkmi nonāca Stradiņu slimnīcā, un pēc nedēļas tika nosūtīts uz ”Jūras slimnīcu”. Viņš pēc nedēļas atgriezās mājās ar izgulējumiem uz astes kaula un kājas papēža, kā arī uz kājas stilba. Tad ģimenes ārsts norīkoja mums sociālo māsu, kas nāks pārsiet un apkopt izgulējumus,” stāsta lasītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kādu nedēļu māsa esot nākusi un uz izgulējumiem smērējusi bērnu smēri, kas, pēc lasītāja stāstītā, nemaz nav līdzējusi. ”Nekas nepalīdzēja, viss gāja vēl trakāk,” raksta lasītājs.

Pēc otras elpošanas lēkmes slimnieku atkal nogādāja Stradiņu slimnīcā. ”Tur astes kaula izgulējumu izgrieza ārā ar skalpeli, bet uz kājas brūce esot vēl vairāk palielinājusies,” raksta lasītājs.

Tad ārsti izgulējumu ārstēšanā esot ieteikuši lietot specifiskus plāksterus, taču izmantoti esot tādi, kurus pēc tam nost varēja dabūt ar lielām mocībām. ”Plēšot nost plāksterus no kājas stilba, visa āda bija jānoplēš līdzi. Zvanījām sociālajiem darbiniekiem, bet viņi varēja ierasties tikai pēc divām dienām. Cilvēks tagad mājās sāpēs bļauj, un nezinām, ko darīt. Slimnīca arī pretī neņem, zāles ir stipras, bet vairs nelīdz,” raksta lasītājs.

Veicot izgulējumu profilaksi, lielākā daļa izgulējumu veidošanās gadījumu var tikt novērsti, zina stāstīt mediķi. “Zināšanas izgulējumu profilaksē būtu noderīgas gan medicīniskajam personālam – ārstiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, māsām, māsu palīgiem, gan pašiem pacientiem, to ģimenes locekļiem un pacientu aprūpētājiem,” vēsta portāls Sniedz Roku.

Nejēdzība, nolaidība vai teicams darbs? Dalies ar savu pieredzi Latvijas veselības sistēmā!

TOP komentāri

 • Jānis
  +4 +4 0

  Jānis

  Es vairākus gadus kopu savu gultā guļošu mammu, 1. grupas invalīdi. Tiklīdz kaut kur sāka iekaist āda, veidojās izgulējums, smērēju Zemestauku ziedi (nopērkama aptiekās). Lielisks līdzeklis! Mūsu medicīna ir zem jebkuras kritikas, ja neesi nodrošinājies ar aplokšņu komplektu. Gulošus slimniekus, jo īpaši vecus, drīzāk iebaros ar Tramadolu, nekā centīsies izārstēt.
 • Jautrite
 • saulesbērns
  +1 +1 0

  saulesbērns

  personāls neveic savus pienākumus, ik pēc 2 stundām jāpamaina poza vai speciāli rimbuļi jāpaliek zem papēžiem un rullis zem muguras, nedaudz sānos. Ja tuvinieks ir nezinošs, tad slimnīcā neko priekša nepateiks, skumji

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl