Pēc deputātu vēstules “Rīgas satiksmes” darbībā policija saskata dīvainības, nosūta lietu pētīt KNAB

0 Komentāru

Otrdien, 26. martā, Saeimas deputāti neveiksmīgi centās iepazīties ar nu jau bēdīgu slaveno uzņēmuma “Rīgas satiksme” audita ziņojumu.

Šis dokuments, kas atklāj pašvaldības uzņēmuma aizdomīgos darījumus, kā zināms, ir viltīgi noslepenots un pagaidām tāds arī paliks.

Informācijas druskas par “Rīgas satiksmes” auditā atklātajām nebūšanām cirkulē jau kopš februāra. Sākotnēji “Rīgas satiksmes” vēl toreizējais pagaidu vadītājs Anrijs Matīss teicās Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātiem auditu uzrādīt pret parakstu, lai izpaušanas gadījumā uzņēmums varētu tiesāties.

Tomēr pat šādu privilēģiju tautas kalpi nav saņēmuši. Rakstīta vēstule Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”), tas licis auditu iesniegt “Rīgas satiksmei”, savukārt “Rīgas satiksme” uzsver, ka auditu liedz rādīt auditori “Ernst&Young”. Apburtais loks, kurā deputāti tiek apvesti ap stūri.

Uz sēdi tika pieaicināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ziņotājs Aivars Mičulis, no kura deputāti cerēja noskaidrot, kas tad īsti minēts auditā. Mičulis deputātiem atzina, ka pats auditu nav redzējis, bet viņa kolēģi, kuri ir gājuši uz “Rīgas satiksmi” un tur uz vietas to skatījuši, cieš klusu.

“Bet vienlaicīgi kolēģi parakstījās par brīdināšanu, par redzēto datu neizpaušanu, un līdz ar to mēs paši nevaram sniegt [informāciju] par šiem ziņojumiem,” norādīja Mičulis.

Diskusijas ātri pārauga emocionālā vārdu apmaiņā. “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis pat nespēja novaldīt smieklus, atbildot uz jautājumu, kas tad īsti pārrauga uzņēmuma darbību.

“Mūs uzrauga Rīgas Domes Birokrātijas centrs. Savādāk laikam to grūti nosaukt. Katrā ziņā uzraudzības sistēma ir,” norādīja Saulītis.

Deputāti bija vērsušies policijā, aicinot izvērtēt iespējamos pārkāpumus “Rīgas satiksmē”. Organizētās noziedzības apkarošanas birojs dīvainības saskatījis, bet tās uzdots risināt citai iestādei.

“Tur ir saskatāmas pazīmes, kuras ir piekritīgas KNAB. Tāpēc 21. martā iesniegums pārsūtīts uz KNAB,” norāda Valsts policijas pārstāvis Ilmārs Spalva.

0 Komentāru