7 komentāri

Tuvāko nedēļu laikā Latvijā gaidāma pirmo patvēruma meklētāju ierašanās no bēgļu nometnēm Itālijā un Grieķijā. Gada nogalē valdībā apstiprinātais bēgļu uzņemšanas plāns paredz, ka virknei sagatavošanās darbu jau ir jābūt paveiktai, vēl nesagaidot pirmo imigrantu ierašanos. Kā ministrijām sokas ar šā valdības rīkojuma izpildīšanu?

Rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai valdība apstiprināja decembra sākumā, un vairāku pasākumu īstenošanas termiņš jau ir pagājis. Saskaņā ar plānu piecām ministrijām ir bijusi jāīsteno vairāki uzdevumi – kopumā tādu ir 17 vēl pirms Latvijā sākuši ierasties patvēruma meklētāji Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros.

Ar uzdevumu ir tikusi galā Labklājības ministrija un Izglītības ministrija. Tā, piemēram, ir mainīts likums, kas dod tiesības pašvaldībām piešķirt pabalstu bēgļiem un sagatavoti mācību materiāli imigrantiem, kā arī mācīti pedagogi.

Foto: bēgļi pārcieš bargo Eiropas ziemu

Savukārt Kultūras ministrija ar pienākumiem tikusi galā tikai daļēji. Pilotprojekta ietvaros tiek rīkotas mācības patvēruma meklētājiem, un darbojas informācijas centrs. Tomēr vēl nav notikuši intensīvie kursi, lai sagatavotu dažādu jomu speciālistus. Termiņš šā pasākuma īstenošanai bija jau pagājušā gada novembris, taču kursus plānots sākt rīkot tikai martā. Ministrijā kavēšanos skaidro ar to, ka Briselē laikus netika apstiprināts Eiropas Savienības fondu finansējums.

Ar Briseles finansējuma novēlotu saņemšanu tiek skaidrots arī tas, kāpēc pilnā apjomā nenotiek sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, kam bija jāsākas pirmajā janvārī. Tāpat Kultūras ministrija vēl nav pieņēmusi darbā personu, kurai jau no 1. janvāra bija jāanalizē un jāplāno sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām.

Vēl sliktāk ir veicies Ekonomikas ministrijai. Noteiktajā termiņā tā nav izpildījusi nevienu no uzdevumiem. Nav izveidota datubāze ar mājokļiem, kas būtu pieejami patvēruma meklētājiem. Tādējādi ministrija arī nespēj ar šādu informāciju iepazīstināt imigrantus. Un joprojām vēl tikai tiek izvērtētas iespējas iebraucējiem izsniegt aizdevumu, lai segtu īres pirmo iemaksu.

Ekonomikas ministrija nesniedza interviju, kāds ir kavēšanās iemesls. Par tiem nerunāja arī Iekšlietu ministrija. No trīs veicamajiem uzdevumiem, kuru termiņš ir bijis pirmais janvāris, Iekšlietu ministrija izpildījusi tikai vienu – ir sākti darbi, lai paplašinātu Muceniekus, taču tur vēl nav izveidotas telpas veselības pārbaužu veikšanai un nav mainīti patvēruma izmitināšanas centra noteikumi, lai tā iemītniekus varētu nodarbināt Muceniekos. Demisionējusī premjerministre pirms divām nedēļām izdevusi rezolūciju noteikumu izmaiņas valdībā iesniegt līdz maijam.

Apkopojot ministriju informāciju, jāsecina, ka no rīcības plāna 17 uzdevumiem, kuru izpildīšanas termiņš ir beidzies, pilnā apmērā veikti deviņi. Tātad – aptuveni tikai puse.

Video

TOP komentāri

 • Linda
 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +9 +9 0

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Visprātīgāk un visdrošāk būtu Latvijas sievietēm vienkārši neiesaistīties nekādos darbos, kas saistīti ar bēgļiem un viņu apkalpošanu. Tos darbus vajadzētu paveikt vīriešiem. Vismaz šādā veidā mūsu sievietes tiktu pasargātas no tiešiem kontaktiem ar viņiem. Ko viņas dara privāti, par to atbild viņas pašas, bet strādāt viņu tuvumā un viņus apkalpot - Latvijas sievietēm tas nav jādara. Jāliek viņiem pašiem tikt ar sevi galā, bet visādi skolotāji, mentori un sazin vēl kas - tiem jābūt vīriešiem. Kur tādus ņemsiet? Tā ir jūsu problēma. Jūsu, kas viņus šurp vedat.
  Iesaku sievietēm no šiem darbiem atteikties.
 • guls
  +5 +5 0

  guls

  Katrs vēlētājs man šķiet nākamajās vēlēšanās tagad skatīsies daudz rūpīgāk par ko balsot. Mūsu valsts ierēdņi skrien pakaļ un bučo rokas visiem lielajiem baroniem, bet neskatās uz to, kas savā valstī notiek. Kāpēc mums nav savs viedoklis? Kāpēc tikai parastajam iedzīvotājam tas nešķiet normāli?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl