Pēc cīņas ar Covid-19 mūžībā devies Stradiņa slimnīcas ārsts infektologs Pauls Aldiņš

Pēc cīņas ar Covid-19 mūžībā devies Stradiņa slimnīcas ārsts infektologs Pauls Aldiņš
ZANE BITERE, LETA

31.decembra vakarā pēc ilgstošas cīņas ar slimību mūžībā ir aizgājis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts infektologs Pauls Aldiņš, informē Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca.

“Slimnīca ir zaudējusi izcilu ārstu, zinātnieku, pedagogu un kolēģi. Viņa ieguldījums Latvijas infektoloģijas nozares attīstībā ir nepārvērtējams,” raksta slimnīca.

Pauls Aldiņš ir viens no HIV, imūnsupresēto pacientu un vīrusa hepatīta modernās ārstēšanas pamatlicējiem Latvijā, nenogurstoši izglītojis kolēģus un studentus abās Latvijas medicīnas universitātēs.

“Saskarsmē ar pacientiem Pauls Aldiņš bija ārsta visaugstāko ētikas un profesionalitātes standartu paraugs, arī darbā pret kolēģiem vienmēr atsaucīgs, pacietīgs un laipns, nekad neaizmirsa izpildīt solīto, bija precīzs līdz sīkākai detaļai,” raksta slimnīca.

Pauls Aldiņš godam pārstāvēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vārdu ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā, piedaloties gan pētniecības, gan izglītojošās aktivitātēs.

Kopš Covid-19 pandēmijas pirmsākumiem Pauls Aldiņš aktīvi iesaistījās tās ārstēšanā, diemžēl pats zaudēja cīņā ar šo nežēlīgo slimību, informē slimnīca.