Pēc asām debatēm Rīgas dome lemj piecu gadu laikā slēgt 42 azartspēļu zāles

18 komentāri

Pēc asām debatēm Rīgas dome nolēmusi galvaspilsētas vēsturiskajā centrā piecu gadu laikā slēgt 42 spēļu zāles. Azartspēļu biznesa aizstāvībā nostājās vienīgi opozīcijas frakcija Latvijas Reģionu apvienība un “Latvijas attīstībai”, kas šā jautājuma dēļ zaudējusi vienu deputātu. Sēdē izskanēja gan emocionāli izsaukumi, gan neparasts aicinājums visas spēļu zāles pārcelt uz Latgali, lai to pārvērstu par Latvijas Lasvegasu.

Jau pirms sēdes bija nokaitēta atmosfēra. Viens no “Latvijas attīstībai” deputātiem paziņoja, ka pamet frakciju, jo nevēlas atbalstīt azartspēļu biznesa lobēšanu. Jura Pūces vadīto partiju pametis Oskars Putniņš. Viņš gan deputāta mandātu nav nolicis, un arī domes zālē sēž kaimiņos Pūcem.

“Protams, viņam bija vilšanās, var saprast viņu. Bet šobrīd es vairāk domāju par savu vēlētāju, un, būdams šādā frakcijā, kur jāveic šādi apšaubāmi balsojumi, es to nevarētu izdarīt,” sacīja Putniņš.

Sākoties sēdei, pirmais tribīnē kāpa “saskaņietis” Aleksejs Rosļikovs, kurš asā tonī uzsvēra azartspēļu aizstāvja Jura Pūces saistību ar spēļu biznesu, kas baro Pūces dzīvesbiedres darbavietu – biedrība “Ascendum” ziedojumos saņēmusi pusmiljonu eiro. “Jūs rīkojaties pēc vecas shēmas – štrunts par rīdziniekiem, jāatstrādā nauda. Vakardienas Putniņa lēmums ir mācība. Vēlētāja priekšā jātur vārds!” viņš sacīja.

Spraigo diskusiju dēļ tribīnē pirmo reizi izteikties kāpa Sandris Bergmanis, kurš savulaik slavu ieguva, ar domubiedriem veicot reidus “spaisa” tirgotāju būdiņās. Viņš nāca klajā ar savdabīgu piedāvājumu, kā rīkoties ar Rīgas spēļu zālēm: “Latgalē ir daudz brīvu vietu, var taču tur uzbūvēt Lasvegasu, tā mēs paceltu ekonomiku, kas nolaista līdz kliņķim.”

Regīna Ločmele-Luņova pat aicināja Pūci nolikt deputāta mandātu, pēc viņas runas zālē izskanēja ovācijas. Tikmēr Pūce bija sagatavojis atbildes runu. Tajā nebija ne vārda par viņa sievas organizāciju, saistību ar azartspēļu lobiju – Pūce uzsvēra, ka viss tracis ir vien “Saskaņas” dūmu aizsegs, lai piesegtu savus koruptīvos darījumus.

“Šajā dūmu aizsegā var nejauši nopirkt deputātu, galvenais – iegūt karstu runu iespēju, ar kuru varētu pieslēpt to, ko var darīt. Mēs šajā Ušakova maskarādē nepiedalāmies,” sacīja Pūce.

Pati balsošana izvērtās par farsu, vairāki deputāti sūdzējās, ka nestrādā balsošanas pogas. Sēdes beigās ar pārliecinošu balsu vairākumu tika lemts, ka 5 gadu laikā Rīgas vēsturiskajā centrā slēgs visas 42 spēļu zāles. Izņēmums būs četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, kurās bagātie varēs nodoties azartam, cik vien rocība atļauj.

TOP komentāri

  • Jānis Ābele
  • Egita Steine
  • Andis Kazāks
    +2 +2 0

    Andis Kazāks

    Un to vietā atvērs aptiekas.Bet es tikai par to lai šādu iestāžu vispār mums nebūtu. Tad jau labāk lai humpalniekus atver, vismaz kāds labums cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl