Pēc ārkārtējās situācijas beigām darbu atsākt varēs arī azartspēļu uzņēmumi

10 komentāri
Pēc ārkārtējās situācijas beigām darbu atsākt varēs arī azartspēļu uzņēmumi
ZUMAPRESS / SCANPIX

Pēc 9. jūnija, kad beigsies valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, darbību atsākt varēs arī azartspēļu uzņēmumi, kuru darbība līdz šim bija gandrīz apstājusies saistībā ar noteiktajiem ierobežojumiem, ceturtdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Likumā, kuru mēs nosūtījām uz Saeimu, azartspēļu ierobežojums nav iekļauts,” sacīja premjers.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) akcentēja, ka ir izteicis atsevišķo viedokli, kurā pausts, ka ierobežojumi būtu jāatstāj klātienes azartspēlēm, taču būtu atceļami ierobežojumi tām, kas norisinās interaktīvajā vidē. Savu viedokli viņš pamatoja ar to, ka klātienes spēļu zālēs cilvēki tiekas slēgtā vidē, un, ņemot vērā veselības riskus, šāds ierobežojums būtu jāsaglabā.

Tāpat viņš atzīmēja, ka šāds ierobežojums ir būtisks, lai rūpētos par cilvēku atbildīgu rīcību ar finansēm. Ministrs piebilda, ka jautājums par azartspēlēm vēl ir risināms Saeimā.

Kā ziņots, aizliegums azartspēļu zālēm Saeimā tika noteikts pēc atsevišķi virzītiem priekšlikumiem gan no Jaunās konservatīvās partijas, gan no opozīcijā esošajiem politiķiem – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu Danas Reiznieces-Ozolas, Ulda Auguļa, Janīnas Jalinskas, Māra Kučinska, Viktora Valaiņa, Armanda Krauzes, kā arī pie frakcijām nepiederošo deputātu Jūlijas Stepaņenko un Lindas Liepiņas.