Pēc milzīgā apmeklētāju pieplūduma “Riekstukalns” un “Milzkalns” paziņo: par 30% samazina rezervāciju apjomu

0 Komentāru
Pēc milzīgā apmeklētāju pieplūduma “Riekstukalns” un “Milzkalns” paziņo: par 30% samazina rezervāciju apjomu
Slēpotājs "Riekstukalna" trasē Baldonē. (EDIJS PĀLENS/LETA)

Pēc milzīgā apmeklētāju pieplūduma aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas lielākais slēpošanas kalns “Riekstukalns” un saistītais “Milzkalns” spiesti samazināt līdz šim jau tā ierobežoto pacēlāju rezervāciju amēru par 30%, lai nodrošinātu Covid-19 epidemioloģisko noteikumu ievērošanu, “Skaties.lv” informēja “Riekstukalna” pārstāvji.

“Kā apliecināja pēdējā nedēļas nogale, šis ir liels izaicinājums – samērot milzīgo iedzīvotāju vēlmi slēpot ar epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu. Šonedēļ esam vēl par 20% palielinājuši darbinieku skaitu, kas palīdzēs regulēt slēpotāju plūsmu un nodrošināt epidemioloģisko noteikumu ievērošanu gan pie pacēlājiem, gan autostāvvietu teritorijā,” stāsta “Riekstukalna” vadītājs Ervīns Kišuro.

Lasi vēl: Vairāki slēpošanas kalni ieviesuši priekšapmaksu; tiek arī celtas cenas

Līdz šim uz kalniem gan inventāra noma, gan kases un viss cits nepieciešamais tiek nodrošināts āra apstākļos. Regulāri tiek veikta nomas inventāra dezinfekcija un citi drošības pasākumi, informēja “Riekstukalna” pārstāvji.

Treneris, trīskārtējs Olimpietis, vairākkārtējs Latvijas čempions kalnu slēpošanā Kristaps Zvejnieks

“Šobrīd ir ļoti svarīgi, ka Latvijas kalni strādā un cilvēki var slēpot, kustēties un veselīgi pavadīt laiku svaigā gaisā – tas ir būtiski vienmēr, bet īpaši nozīmīgi veselības uzturēšanai Covid-19 laikā. Latvijā tāda ziema, kā šobrīd, ir reti pieredzēta un kalnu slēpošana ir viena retajām atļautajām sporta aktivitātēm, tāpēc aicinu visus lielus un mazus slēpotājus ievērot epidemioloģiskos noteikumus. Darīsim visu, lai varam baudīt ziemas priekus un kalni turpinātu strādāt!”

“Riekstukalna” pārstāvji norāda, ka patlaban galvenais noteikums, kas uz kalna jāņem vērā apmeklētājiem, ir divu metru distances ievērošana. Par pārējo rūpējas kalnu apsaimniekotāji.

“Milzkalns” vadītājs Viesturs Ošinieks apliecina, ka no savas puses paveikuši un darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu Covid-19 epidemioloģisko noteikumu ievērošanu, bet ļoti aicina arī pašus slēpotājus sadarboties. Piemēram, izsvērt nepieciešamību visiem ģimenes locekļiem – līdzbraucējiem – atrasties uz kalna, ja ziemas priekus bauda tikai viens no viņiem.

Šonedēļ tiek pārstrukturēts arī autostāvvietu darbs – sestdienās un svētdienās tajās turpmāk iebraukt varēs tikai ar pacēlāju rezervācijām, informēja kalnu pārstāvji.

“Riekstukalnā” darbojas 11 slēpošanas trases un 15 pacēlāji. Tāpat pieejama viena no plašākajām inventāra nomām Latvijā. “Milzkalnā” strādā 10 trases un astoņi pacēlāji, distanču slēpošanas trase, kā arī viens no labākajiem Baltijas snovborda parkiem.

0 Komentāru