Komentāri

Viena no pirmajām vietām, kuru pēc ierašanās Latvijā varētu meklēt daļa Tuvo Austrumu bēgļu, ir Latvijas Islāma kultūras centrs. Bēgļu ierašanās sakristu ar laiku, kad tiktu pabeigta mošejas celtniecība Rīgā. Pagaidām Latvijas islāmticīgie vēl pulcējas vecajās telpās Brīvības ielā, kuras klātienē apskatīja Saeimas deputāti.

Dienas vidū Islāma kultūras centrā pulcējušies aptuveni 10 dažāda vecuma vīrieši. Nometušies ceļos, tie veic lūgšanu. Centrs, kas būtībā sastāv no divām apvienotām istabām, ir vieta Rīgā, kur islāmticīgie vienojas kopīgā lūgšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas islāmticīgie teorētiski varētu būt pirmie, ko meklētu Tuvo Austrumu bēgļi. Šeit tam piekrīt, taču ar vairākām atrunām. Iepazīties ar praktizējošu islāmticīgo ikdienu un vidi, kurā tas notiek, šodien klātienē ieradās Saeimas deputāti no sabiedrības saliedētības komisijas. Saruna, sēžot uz grīdas, ērtībai – pa kādam spilvenam.

Skaties foto:

Pēc centra pārstāvju apgalvojumiem, pavisam Latvijā dzīvo ap 10 tūkstošiem cilvēku, kas sevi uzskata par piederīgiem islāmam. Čečeni, azerbaidžāņi, krievi un arī latvieši, kas šobrīd centru vada.

Sarunā ar deputātiem vairākkārt tika akcentēts, ka islāma pamatbūtība ir mīlestība pret Dievu. Libānietis Hosams Abu Meri pauda cerību, ka tā būs arī turpmāk, jo nereti lūgšanu vietās tomēr esot vērojama tendence, ka lūgšanu vadītājs pilda ne vien tiešos pienākumus, bet arī ietekmē ticīgo domas.

Tieša atbilde, cik ļoti Islāma kultūras centrs būtu gatavs iesaistīties gaidāmo bēgļu uzņemšanā un palīdzēt tiem aklimatizēties Latvijā, šodien neizskanēja. Arī šodien islāmticīgie pauda pārliecību, ka pēc jau pusgadsimta Latvijā kristieši būs mazākumā, šo faktu pamatojot ar demogrāfisko bedri.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl