Pēc 50 gadiem kristieši arī Latvijā būs mazākumā. Šādu pārliecību pauž vietējie islāmisti

Pievienot komentāru
Pēc 50 gadiem kristieši arī Latvijā būs mazākumā. Šādu pārliecību pauž vietējie islāmisti
Foto: F64

Viena no pirmajām vietām, kuru pēc ierašanās Latvijā varētu meklēt daļa Tuvo Austrumu bēgļu, ir Latvijas Islāma kultūras centrs. Bēgļu ierašanās sakristu ar laiku, kad tiktu pabeigta mošejas celtniecība Rīgā. Pagaidām Latvijas islāmticīgie vēl pulcējas vecajās telpās Brīvības ielā, kuras klātienē apskatīja Saeimas deputāti.

Dienas vidū Islāma kultūras centrā pulcējušies aptuveni 10 dažāda vecuma vīrieši. Nometušies ceļos, tie veic lūgšanu. Centrs, kas būtībā sastāv no divām apvienotām istabām, ir vieta Rīgā, kur islāmticīgie vienojas kopīgā lūgšanā.

Latvijas islāmticīgie teorētiski varētu būt pirmie, ko meklētu Tuvo Austrumu bēgļi. Šeit tam piekrīt, taču ar vairākām atrunām. Iepazīties ar praktizējošu islāmticīgo ikdienu un vidi, kurā tas notiek, šodien klātienē ieradās Saeimas deputāti no sabiedrības saliedētības komisijas. Saruna, sēžot uz grīdas, ērtībai – pa kādam spilvenam.

Skaties foto:

Pēc centra pārstāvju apgalvojumiem, pavisam Latvijā dzīvo ap 10 tūkstošiem cilvēku, kas sevi uzskata par piederīgiem islāmam. Čečeni, azerbaidžāņi, krievi un arī latvieši, kas šobrīd centru vada.

Sarunā ar deputātiem vairākkārt tika akcentēts, ka islāma pamatbūtība ir mīlestība pret Dievu. Libānietis Hosams Abu Meri pauda cerību, ka tā būs arī turpmāk, jo nereti lūgšanu vietās tomēr esot vērojama tendence, ka lūgšanu vadītājs pilda ne vien tiešos pienākumus, bet arī ietekmē ticīgo domas.

Tieša atbilde, cik ļoti Islāma kultūras centrs būtu gatavs iesaistīties gaidāmo bēgļu uzņemšanā un palīdzēt tiem aklimatizēties Latvijā, šodien neizskanēja. Arī šodien islāmticīgie pauda pārliecību, ka pēc jau pusgadsimta Latvijā kristieši būs mazākumā, šo faktu pamatojot ar demogrāfisko bedri.

Skaties video: