Pēc 23 gadiem ēterā LNT Ziņu dienests atvadās no skatītājiem

7 komentāri

Darbu beidzis LNT Ziņu dienests. Svētdienas, 1. decembra, vakarā ēterā pēdējo reizi bija LNT Vakara Ziņas un pēdējais raidījums LNT TOP10.

Noslēdzies 23 gadu ilgs posms Latvijas mediju vidē, un LNT Ziņu dienests kļuvis par vēsturi. Svētdien emocionāli no skatītājiem atvadījās LNT Ziņu moderatori, žurnālisti, producenti un tehniskais personāls.

LNT Ziņu pēdējā nedēļā katrs vakars bija kā atvadas, LNT ikoniskie vārdi cits pēc cita atvadījās no skatītājiem – Andris Auzāns, Ilze Dobele, Daina Lipiniece, savukārt redakcijā no sienām noņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas LNT Ziņu sejas un panākumi.

LNT Ziņas nu ir kļuvušas par vēsturi, taču daļa LNT nonāks Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) krājumā.

“Mēs nevaram iedomāties šos 23 gadus bez LNT. Tas, kas tagad nonāks muzejā, ļaus šķirt tās Latvijas vēstures lappuses arī nākamajos gadus desmitos,” saka LNVM direktora vietniece krājuma darbā Anita Meinarte.

LNT Ziņu reportieri, operatori, producenti, montāžas inženieri, arhīva un tehniskie darbinieki ar spēcīgām emocijām vēroja pašu pēdējo raidījumu, ko visi kopīgi veidoja, atskatoties uz sasniegumiem un nozīmi Latvijas mediju telpā.

LNT Ziņas spēja aktualizēt tematus, kas izraisīja plašu rezonansi, ietekmējot norises sabiedrības labā. LNT Ziņu dienests ieviesa inovatīvus paņēmienus sižetu veidošanā un animācijas grafiku lietošanā. Pirmais ieviesa jauna formāta rīta ziņu raidījumu – “900 sekundes” – un jauna formāta “Līderu debates”.