Pavļuts: Valdība nedrīkst nogulēt saslimstības ar Covid-19 trešo vilni

9 komentāri

Marts būs ļoti liels izaicinājums Covid-19 izplatības iegrožošanai, un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norāda, – valdība nedrīkst nogulēt saslimstības ar Covid-19 trešo vilni, vēsta TV3 Ziņas.

Veselības ministrs piektdien, 26. februārī, Ministru kabineta sēdē ieskicēja drūmu ainu. Latvija ir Covid-19 izplatības trešā viļņa priekšā, un galvenais valdībai ir nenogulēt tā sākumu, kā tas notika iepriekšējā uzliesmojumā rudenī. Ieskaties arī šeit: Epidemiologu vērtējumā, iespējams, Latvija atrodas Covid-19 trešā viļņa priekšvakarā

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākā informācija liecina, ka Latvijā novērota Covid-19 jaunā celma izteiktāka izplatība. Sekvencēšanas rezultātā Latvijā līdz šim atklāti jau 20 Covid-19 jaunā celma gadījumi, un patlaban var secināt, ka notikusi vīrusa vietējā transmisija – reģistrēti vismaz divi lokālie uzliesmojumi, tajā skaitā kādā pirmsskolas izglītības iestādē. Saslimstība maina struktūru – biežāk izplatās starp bērniem un gados jauniem cilvēkiem, kas var netieši liecināt par Covid-19 jaunā celma izplatīšanos un ir liels drauds pārnesei ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū.

SPKC dati arī liecina, – lai arī pēdējās nedēļas laikā Latvijā novērots neliels saslimstības ar Covid-19 samazinājums, patlaban tā tomēr pieaug. Arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) atkal ir pakāpies virs 1 (1,03), kas liecina par straujāku infekcijas izplatīšanās tendenci.

Iepriekš minētā dēļ ir svarīgi vienoties par konkrētu valsts rīcību, ja jauns Covid-19 uzliesmojums tiešām būs klāt.

Lasi vēl: Pavļuts: Viens no izskaidrojumiem saslimstības ar Covid-19 samazinājuma palēninājumam ir jaunā celma izplatība

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP)

“Diemžēl atšķirībā no rudens šoreiz mēs esam daudz augstākā saslimstības punktā. Kāpums no tik augsta saslimstības līmeņa – piektā augstākā Eiropas Savienībā (ES) – būtu vēl smagāk.”

Lasi plašāk šeit: Latvijā piektā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) prognozēja, ka, ņemot vērā vakcīnu trūkumu, nākamās četras nedēļas Latvijai būs ļoti liels izaicinājums. Lai gan patlaban valstī saslimstības rādītāji ir stabili, taču joprojām ļoti augsti. Nākamnedēļ paredzēts lemt, kā mainīt pašreizējo stratēģiju. Premjera viedoklis: Kariņš: Nākamnedēļ ir gaidāms nopietns darbs “ceļa kartes” sagatavošanai, kādos scenārijos ierobežojumus pastiprināt un mīkstināt

“Mums šajā kontekstā valdībai un ekspertiem jāapspriež visi iespējamie varianti, jāmēģina modelēt, kaut kas ir jāmaina. Šobrīd ir pāragri teikt, konkrēti kas tas ir,” teica premjers.

Vai gaidāmi stingrāki ierobežojumi, Kariņš vēl konkrēti nevarēja atbildēt, taču noprotams, ka tas ir krietni ticamāk par kādiem atvieglojumiem.