Pavļuts: Šobrīd nav pamata runāt par Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu

7 komentāri
Pavļuts: Šobrīd nav pamata runāt par Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu
PAULA ČURKSTE, LETA

Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientu skaita dēļ situācija joprojām ir kritiska un koronavīrusa izplatības epidemioloģiskie rādītāji aizvien ir augsti, tāpēc šobrīd runāt par ierobežojumu mīkstināšanu nav pamata, žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Es aicinu Latvijas sabiedrību izprast situācijas nopietnību. Smagi slimo Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir liels, tam ir tendence palielināties, un slimnīcu pārslodze īstermiņā nav atrisināma. Līdz ar to no mums pašiem ir atkarīgs tas, vai mums izdosies tagad ne tikai apturēt šo saslimstības pieaugumu, bet arī iet uz saslimstības samazinājumu,” pauda Pavļuts.

Ministrs aicināja sabiedrību izvirzīt mērķi – panākt būtisku saslimstības samazinājumu, norādot, ka “šobrīd runāt par ierobežojumu pārskatīšanu nav nekāda pamata, jo mēs esam absolūti kritiskā situācijā”.

Jau ziņots, ka ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7. februārim, otrdien informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Par ierobežojumu turpināšanu otrdien konceptuāli vienojusies valdība un Krīzes vadības padome, tomēr gala lēmums par konkrētiem ierobežojumiem tiks pieņemts ceturtdien, 21. janvārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

7 komentāri