Pavļuts: Skolu audzēkņu testēšanā plašāk paredzēts izmantot košļājamos kociņus

105 komentāri
Pavļuts: Skolu audzēkņu testēšanā plašāk paredzēts izmantot košļājamos kociņus
AIVARS ĶESTERIS, F64

Skolu audzēkņu testēšanā plašāk paredzēts izmantot košļājamos kociņus, kā arī visu klasi sākotnēji testēt kā vienu vienību, 13. septembrī pēc valdošās koalīcijas sanāksmes pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Ministrs aicināja bērnu vecākus atvases nevest uz skolu, bet ārstēt mājās, jo, ja bērniem ir elpceļu saslimšanas simptomi, tad laba prakse ir vērsties pie ģimenes ārsta Covid-19 testa veikšanai.

Pavļuts atsaucās uz Slimību profilakses un kontroles centra datiem, ka 60% gadījumos, kad skolas audzēkņiem ir pozitīvs Covid-19 tests, bērniem jau bijuši vērojami kādi elpceļu saslimšanas simptomi. Šādu simptomu gadījumā, pēc viņa sacītā, bērnu nevešana uz skolu ir būtiska, lai samazinātu ne tikai Covid-19, bet arī citu elpceļu slimību izplatīšanās risku.

Ministrs atzīmēja, ka skolu audzēkņu testēšanā plašāk paredzēts izmantot košļājamos kociņus, kā arī visu klasi sākotnēji testēt kā vienu vienību, kas ļaus ar mazākām izmaksām veikt pārbaužu procesu.

Pavļuts informēja, ka otrdien, 14. septembrī, valdībā paredzēts skatīt kopā ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP) panākto vienošanos pāriet uz skolēnu testēšanu reizi 14 dienās.

105 komentāri