Pavļuts: Patlaban sabiedrība savā ziņā cīnās pret valdību, nevis pret Covid-19

26 komentāri
Pavļuts: Patlaban sabiedrība savā ziņā cīnās pret valdību, nevis pret Covid-19
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Patlaban sabiedrība savā ziņā cīnās pret valdību, nevis pret Covid-19, trešdien valdību un tās partneru veidojošā Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē izteicās veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vērtējot epidemioloģisko situāciju, veselības ministrs uzsvēra, ka ar esošajiem pasākumiem saslimstības rādītāji ar Covid-19 nemazinās.

“Ja ar esošajiem drošības pasākumiem nevaram samazināt saslimstību, tas nozīmē, ka drošības pasākumi nedarbojas. To var skaidrot ar to, ka sabiedrības pacietību un līdzdarbību ir nomainījusi sistēmas apspēlēšana. Sabiedrība šobrīd kaut kādā mērā cīnās pret valdību, nevis pret Covid-19 vai par veselību. Tas ir jāmaina,” uzsvēra Pavļuts.

Ministrs brīdināja, ka vakcinācijas pret Covid-19 procesa reālais efekts uz sabiedrības pūļa imunitāti sagaidāms pēc vairākiem mēnešiem. Turklāt viņš norādīja, ka, ņemot vērā koronavīrusa mutācijas, vakcinācija var neizrādīties 100% risinājums.

Tāpat Pavļuts rosināja ņemt vērā, ka līdzšinējo vakcīnu pielāgošana jaunajām vīrusa mutācijām var aizņemt līdz deviņiem mēnešiem.

Runājot par ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, veselības ministrs piebilda, ka turpmāk ir jārisina jautājums par tādu ierobežojumu mīkstināšanu, kas ļautu iedzīvotājiem realizēt pamata vajadzības, kuras sabiedrība nevar atlikt nedz psiholoģiski, nedz praktiski.

Jau ziņots, ka no 2020.gada 9.novembra līdz 6.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā ieviesta virkne ierobežojumu.

26 komentāri