Pavļuts: Norit darbs pie prasību un nosacījumu definēšanas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai

8 komentāri
Pavļuts: Norit darbs pie prasību un nosacījumu definēšanas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai
VLADISLAVS PROŠKINS / F64

Veselības ministrija (VM) kopā ar skaistumkopšanas nozari sadarbojas, lai definētu prasības un nosacījumus, pie kādiem pakalpojumi varētu tikt sniegti, piektdien žurnālistiem atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzina, ka VM ir gatava strādāt ar dažādām nozarēm pie drošas darbošanās algoritmu izstrādes Covid-19 gadījumu skaita samazināšanās gadījumā. Par skaistumkopšanas un citu nozaru drošības pasākumu atvieglošanu jāvadās no “luksofora principa”, kas turpmāk regulēs valstī ieviesto Covid-19 ierobežojumu pārskatīšanu. Vispirms ir jāpanāk stabils saslimstības mazinājums, akcentēja ministrs.

Lasi vēl: Vitenbergs cer, ka skaistumkopšanas nozare atsāks darbu pēc iespējas drīzāk

Vienlaikus Pavļuts stāstīja, ka VM strādā arī ar citām, tostarp sporta, nozarēm. Pēc viņa paustā, nozare interesējas, kā nākotnē, pie atbilstošiem un mazākiem saslimstības rādītājiem varētu darboties nozare kopumā, sporta komandas.

Ņemot vērā, ka tirdzniecības nozarē piektdien apstiprināts jauns regulējums, Pavļuts stāstīja, ka pēc analoģijas varētu runāt par nepieciešamību kopā ar citām nozarēm, nozaru ministrijām runāt par epidemioloģiski pamatotiem, drošiem darbošanās algoritmiem, ja saslimstība samazināsies. Taču tas būs atkarīgs arī no veselības nozares speciālistu kapacitātes.

Iepazīsties arī ar šo informāciju: Skaistumkopšanas nozare neizpratnē par nepieciešamību izstrādāt jaunus kritērijus

Jau ziņots, ka valdība piektdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas rosinātos grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ar kuriem no pirmdienas tiek atcelti tirgojamo preču ierobežojumi pārtikas un higiēnas preču veikalos. Uzzini vairāk šeit: Valdība nākamnedēļ plāno turpināt lemt par mājsēdes nepieciešamību nedēļas nogalēs

Tādējādi no 8. februāra mazumtirdzniecības pakalpojumus klātienē varēs sniegt veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% preču sortimenta, kā arī veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% preču sortimenta.

No pirmdienas pilnīgi visās tirdzniecības vietās būs jāievieš “drošas tirdzniecības” koncepcija. To paredz veiktie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Lasi arī: Ārkārtējo situāciju pagarina līdz aprīlim

8 komentāri