Pavļuts: Masveida brīvprātīga plašu sabiedrības grupu vakcinācija varētu sākties marta beigās vai aprīlī

2 komentāri
Pavļuts: Masveida brīvprātīga plašu sabiedrības grupu vakcinācija varētu sākties marta beigās vai aprīlī
AFP / SCANPX

Vispārējo brīvprātīgo vakcināciju, iesaistot plašas sabiedrības grupas, Latvijā varētu uzsākt marta beigās vai aprīlī, kad Latviju būs sasniegušas arī “AstraZeneca” vakcīnas, pēc preses konferences žurnālistiem teica Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Veselības ministrs 18. janvārī tikās ar Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas (RAKUS) vadību un mediķiem, kur apmeklēja vakcinācijas kabinetu, kurā šodien uzsākta otrā vakcinācijas kārta tiem mediķiem, kas vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši īsi pirms jaunā gada. Tāpat Pavļuts tikās ar mediķiem, kas strādā Toksikoloģijas un sepses klīnikā, kā arī ar RAKUS uzņemšanas nodaļas darbiniekiem.

Pavļuts vērsa uzmanību, ka līdz šim ir vakcinēti ap 15 000 mediķu, būtiski vakcinācijas tempu kāpinot pagājušajā nedēļā. Vienlaikus viņš piebilda, ka vakcinācijas tempi ir atkarīgi no vakcīnu piegādēm, pieejamības.

“Runājot par to, kad varētu sākt tādu masveida brīvprātīgas vakcinācijas vispārējo fāzi, iesaistot plašas sabiedrības grupas, tas var tikt sākts marta beigās, aprīlī. Tieši tik daudz laika mums ir, lai sagatavotu gan plānus, gan iegūtu praktisko gatavību veikt visaptverošu masveida vakcināciju ar 100-150 000 vakcinācijām nedēļā. Tas sakritīs ar lielajām, potenciālajām vakcīnu piegādēm,” sacīja Pavļuts.

Komentējot uzņēmumu “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnu pret Covid-19 piegādes aizkavēšanās ietekmi uz vakcināciju Latvijā, viņš teica, ka Latvijas plānus tas nekādā veidā nav ietekmējis, jo Latvija visas tās “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas, kas bija paredzētas mūsu valstij janvārī, jau ir saņēmusi, tāpēc nekādu šā ražotāja vakcīnas šā gada pirmajā ceturksnī mums neaizkavējas.

Lasi vēl: “Pfizer” vakcīnas piegādes ES kavēsies trīs līdz četras nedēļas

“Nākamā “Pfizer” vakcīnu krava mums patiesībā ir paredzēta tikai otrajā ceturksnī, sākot no aprīļa. Liels daudzums, ņemot vērā to, ka mēs esam veikuši papildu vakcīnu pasūtījumu, par ko lēmām valdībā pirms pusotras nedēļas, piektdienā. Tāpat mēs esam arī veikuši papildus “Moderna” vakcīnu pasūtījumu, bet arī tās ir plānots saņemt, sākot no otrā ceturkšņa,” sacīja Pavļuts.

Viņš piebilda, ka Latvijas kaimiņvalstīm situācija ir cita, tām bija paredzēta janvārī vēl papildus citu “Pfizer” vakcīnu piegādes, kuras tad attiecīgi ievelkas ražotāja plānu dēļ pārkārtot ražošanas procesu.

Komentējot izskanējušo informāciju, ka no viena “BioNTech-Pfizer” iepakojuma iespējams vakcinēt sešus cilvēkus, Pavļuts atzina, ka ražotājs, iespējams,  piegādājamo vakcīnu apjomu varētu pārskatīt un šādi signāli no ražotāja ir uzskatāmi par piegādājamā apjoma samazinājumu, lai gan “tā nebija runāts”.

Ieskaties arī šeit: Vakcinācijas pret Covid-19 projekta biroja darbībai novirza 641 800 eiro

2 komentāri