Pavļuts: Ja Vakcinācijas projekta birojs mērķi sasniegs ātrāk, arī biroju likvidēs ātrāk

66 komentāri

Jaunizveidotais Vakcinācijas projekta birojs ar pieciem profesionāļiem darbu sāks pirmdien. Par biroja vadītāju piektdien ieceltā Eva Juhņēviča akcentē, – biroja efektivitātes pirmais atskaites punkts būs jau nākamā uz Latviju atvestā vakcīnu krava. Biroja galvenais uzdevums ir bez problēmām un aizķeršanās nodrošināt iespēju saņemt poti pret Covid pusotram miljonam Latvijas cilvēku.

No saņemtajiem 416 pieteikumiem piecus vispiemērotākos kandidātus Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolam izvēlējās personāla atlases kompānija un Veselības ministrija. Kritērijs – iepriekš vadīti lieli, pārnozaru valsts vai starptautiska mēroga projekti. Lai arī Evai Juhņēvičai nav pieredzes medicīnā, viņa iecelta par vakcinācijas biroja vadītāju, jo divu dziesmu un deju svētku izpilddirektores amatā vadījusi komplicētus procesus, starpnozaru sadarbību un loģistiku.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norāda: “Es lūdzu neuztvert dziesmu svētkus kā kaut kādu šauru kultūras notikumu. Tas ir milzīgs, daudzdimensionāls visus Latviju iesaistošs pasākums, kurā iesaistīti simtiem tūkstoši cilvēku.”

Savukārt Juhņēviča pauž: “Tas ir veidojis manu pieredzi kā menedžeri, kā vadītāju, kura ir spējīga koordinēt visdažādākās iesaistītās puses – valsts un pašvaldību iestādes, privāto sektoru.”

Par vakcinācijas procesa koordinēšanu atbildīgais būs Pēteris Rimšs. Iepriekš vadījis Latvijas zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu, lai novērstu viltotu zāļu nokļūšanu legālā izplatīšanas ķēdē. Savukārt Armīns Kalniņš iecelts par vakcinācijas loģistikas koordinatoru. Viņš bijis loģistikas direktors dažādos privātajos uzņēmumos. Vajadzības gadījumā birojam loģistikas atbalstu ar konsultācijām un materiāltehnisko palīdzību sniegs arī Latvijas armija. Vakcinācijas biroja uzdevums ir radīt iespēju pusotram miljonu Latvijas iedzīvotāju brīvprātīgi iegūt potes pret Covid-19. Lai sabiedrībā mazinātu bažas un skepsi par vakcināciju, birojā par komunikācijas koordinatori iecelta Ieva Stūre. Viņas pieredzē – eiro ieviešanas kampaņa. Vadījusi vienu no lielākajām sabiedrisko attiecību aģentūrām, ir Latvijas Komunikācijas asociācijas padomes priekšsēdētāja.

“Uzskatu, ka šajā procesā nedrīkst būt uzspiešanas vai milzīgas pārliecināšanas. Tas, kas ir jāizdara, ir jāiedrošina cilvēki, atbildot uz viņu jautājumiem. Daudzas atbildes ir līdz šim sniegtas, bet nav sasniegušas gala lietotājus,” saka Stūre.

Informāciju tehnoloģiju koordinators būs Māris Dreimanis, kura pieredzē programmatūru izstrādes vadīšana starptautiskā līmenī. Vakcinācijas biroja IT koordinēšanu bez atlīdzības atbalstīs Krists Avots, ”Tet” digitālās transformācijas direktors. Viņš kopā ar Latvijas 30 citiem IT profesionāļu brīvprātīgi jau ir sākuši darbu pie IT sistēmas darba uzdevumu sastādīšanas, aptverot vakcinācijas procesu no sākuma līdz beigām, tostarp, kā apziņot cilvēkus.

“Esam identificējušus visus procesus, kā tas varētu notikt, un attiecīgi gatavojam prasības, kā šos procesus varētu automatizēt, paātrināt ar IT risinājumu palīdzību. Prasības tiks sapakotas un tālāk ministrija organizēs konkursu izstrādātāja piesaistei, lai šos risinājumus ieviestu,” norāda Avots.

Savukārt Pavļuts saka: “Ir skaidrs princips, ka tie uzņēmumi, tās kompānijas, kuru pārstāvji piedalās darba uzdevumu izstrādē šonedēļ, ka tās nepiedalīsies konkursā uz sistēmas izstrādi.”

Vakcinācijas birojs budžets veidots 12 mēnešiem, un ir virs 600 000 eiro. No tā pusmiljons paredzēts algām.

“Ja šo uzdevumu būs iespējams izpildīt agrāk un tas loģiski noslēgsies, tad birojs varēs sakravāt mantiņas un doties darīt citas lietas. Atlikušo finansējumu mēs ieskaitīsim atpakaļ valsts budžetā,” informē Pavļuts.

Vakcinācijas biroja budžetā 116 000 eiro atvēlēti papildu konsultāciju iepirkšanai ārpakalpojumā, piemēram, juridiskie atzinumi, tulkojumi. Dokumentā atrodams, ka no malas piesaistīto konsultācijas varētu iepirkt līdz 100 eiro stundā. Tāpat Vakcinācija birojam būs pieejami Veselības ministrijas 200 000 eiro budžets reklāmas aģentūru pakalpojumu iepirkšanai. Vakcinācijas procesā var nākties maksāt arī privātajām klīnikām, ja to telpās tiks rīkota vakcinācija.

66 komentāri