Pavļuts: Dezinformācijas atspēkošana patlaban ir galvenā vakcinēšanas kampaņas komunikācijas prioritāte

2 komentāri
Pavļuts: Dezinformācijas atspēkošana patlaban ir galvenā vakcinēšanas kampaņas komunikācijas prioritāte

Ar vakcināciju pret Covid-19 saistītās dezinformācijas atspēkošana ir šā brīža galvenā prioritāte vakcinācijas kampaņas komunikācijas pasākumos, valdības sēdē pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Kā šā brīža prioritāte numur viens mūsu praktiskajās darbībās ir dezinformācijas atspēkošana – darbs ar dezinformāciju un darbs ar to, ka gan apzināti, gan, iespējams, neapzināti tiek mērķtiecīgi izplatīta nepatiesa informācija par vakcināciju. Mēs strādājam ar šiem plašāk izplatītajiem nepareizajiem priekšstatiem – atspēkojam tos un skaidrojam, primāri izmantojot ekspertus kā viedokļu un informācijas sniedzējus,” skaidroja ministrs.

Pēc Pavļuta vārdiem, plānots plašāk izvērst komunikāciju, strādājot ar konkrētām iedzīvotāju grupām, ārstniecības iestādēm un pašvaldībām, kamēr paralēli turpināsies kopdarbs ar vairākām ministrijām uz konkrētām nozarēm mērķētu pasākumu izstrādei.

Vienlaikus plānots plašumā izvērst dažādus sadarbības projektus ar drukātajiem medijiem gan nacionālā, gan reģionālā mērogā, kā rezultātā šajās komunikācijas platformās laika periodā no augusta līdz oktobrim esot gaidāms būtisks informācijas apjoma pieaugums.

Paredzēts arī plašāk iesaistīt raidošos komerciālos un sabiedriskos medijus, kuru gadījumā, pēc Pavļuta paustā, plānots pārraidīt raidījumu sēriju, kas atspēkos kļūdainus priekšstatus. Tajā pašā laikā arī tiks īstenoti “dezinformāciju neitralizējoši pasākumi sociālajos medijos”, atklāja ministrs.

Kā ziņots, lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19, īstenojot virkni dažādu stimulējošo pasākumu, valdība no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” otrdien piešķīra Veselības ministrijai 1,4 miljonus eiro.

Par šiem līdzekļiem tiks rīkoti izglītojoši semināri ģimenes ārstiem, plašāka izbraukuma vakcinācija, kā arī veicināta plašāka informācijas pieejamība digitālajā vidē.

2 komentāri