Pavļuts: Ar esošajiem pasākumiem nepietiek vīrusa apturēšanai vai tā izplatības mazināšanai

50 komentāri

Esošie Covid-19 ierobežošanas pasākumi nav pietiekami, lai apturētu vai vismaz mazinātu vīrusa izplatību, tā 14. septembrī, iepazīstinot valdību ar aktuālo epidemioloģisko situāciju, teica veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Epidemioloģiskā situācija valstī turpina pasliktināties. Veselības ministrijas (VM) prognozes liecina, ka jau mēneša beigās varētu sagaidīt tūkstoti inficēto ik dienu. Tā rezultātā stipri pieaugs noslodze stacionāros.

Veselības ministrija

“Prognozes norāda uz līdzšinējām tendencēm. Mēs sagaidām, ka, nemainoties apstākļiem, šis skaits jauniem Covid-19 gadījumiem varētu sasniegt līdz mēneša beigām ap 700 gadījumiem dienā. Mēs sagaidām, ka pie esošajiem nosacījumiem līdz mēneša beigām Covid-19 pacientu nonākšana slimnīcās arī turpinās pieaugt un uzkrātais pacientu skaits slimnīcās tuvosies šai robežai – 500 saslimušie līdz šā mēneša beigām.”

Nedēļas laikā par 14% palielināts Covid-19 pacientiem paredzēto gultu skaits – taču arī tās jau aizpildītas par 63%. Ja salīdzina ar pērno gadu – infekcijas izplatības ziņā jau esam sasnieguši tos rādītājus, kādi valstī pērn bija novembrī. Valsts galvenais epidemiologs akcentēja, ka šajos apstākļos svarīgi, lai arī minimālie pasākumi tiktu ievēroti. Kā piemēru viņš minēja sejas aizsargmasku lietošanu vietās, kur nav iespējams ievērot distanci, ir sevišķi slēgtajās telpās un sabiedriskajā transportā.

Jurijs Perevoščikovs, SPKC Slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors

“Epidemiologi atbalsta darba un pasākumu veikšanu atbilstoši drošības režīmiem, un, man liekas, ka vajadzētu apdomāt pie atgriešanās uz distancēto pakalpojumu sniegšanu un darba veikšanu, ja tas ir iespējams, tas samazinās noslogojumu transportam, kur cilvēki pulcējas un ciešāk kontaktējas.”

Vienlaikus 14. septembrī jautājumi par drošības pasākumu pastiprināšanu netika skatīti. Valdība par to sola lemt nākamajā otrdienā. Ministri gan uzsvēra, ka ierobežojumi galvenokārt attieksies uz pret Covid-19 nevakcinētajiem. Valdības lēmumi neierobežošot ekonomisko aktivitāti, tādēļ paredzēts palielināt “zaļajā” un “dzeltenajā” zonā sniegto pakalpojumu īpatsvaru.

Krišjānis Kariņš (”Jaunā Vienotība”), Ministru prezidents

“Es šobrīd neesmu apmierināts ar tempu, kādā veidā lēmumi tiek sagatavoti, jo valdība var pieņemt tikai sagatavotus lēmumus. Mans mērķis kā valdības vadītājam ir, lai nākamnedēļ pieņemtu konkrētus lēmumus. Lai sabiedrībai būtu skaidrība, kurā virzienā mēs ejam. Ierobežojumus mēs neplānojam vakcinētiem cilvēkiem, drīzāk būs prasības pēc sertifikātiem, lai apmeklētu dažādus iekštelpu pasākumus.”

Premjers uzsvēra, ka atbildību par drošības pasākumu ieviešanu jāuzņemas Veselības ministrijai un Valsts kancelejai – tikmēr par nozari atbildīgais ministrs norādīja, ka tā esot visas valdības kopīga atbildība.

Lasi vēl:

50 komentāri