Pavisam drīz! Eiropā būtiski tiks palielināta ASV militārā klātbūtne

Komentāri

Eiropā būtiski tiks palielināta ASV militārā klātbūtne. Uzturoties Rīgā, to oficiāli apstiprināja NATO spēku Eiropā komandieris Filips Brīdlovs. Papildu karavīri ieradīsies nākamā gada sākumā, savukārt līdz tam tiek saglabāts jau esošais ASV karavīru skaits pēc rotācijas principa.

Pirmie paziņojumi par militārās klātbūtnes palielināšanu Eiropā, īpaši virzienā uz austrumiem, izskanēja jau pirms diviem gadiem. Tā bija reakcija Krievijas darbībām Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Argumentācija nav mainījusies arī šobrīd – taču no īstermiņa risinājumiem esot jāpāriet uz ilgtermiņa. Informācija par būtisku NATO spēku pieaugumu Eiropā parādījās jau vakar. ASV komandcentrs to izplatīja internetā. Šodien NATO spēku Eiropā komandieris to apstiprināja klātienē.

Foto

“Šobrīd Eiropā mūsu rīcībā ir bruņojuma komplekts, kas laiku pa laikam tiek izmantots dažādās mācībās. Paralēli tam dalībvalstīs notiek karavīru rotācija. Reizēm tie ir desantnieki, reizēm kas cits. Nākamā gada pavasarī mēs Eiropā, un, protams, trīs Baltijas valstīs nogādāsim bruņotu brigādi. Tās rīcībā būs pati modernākā tehnika, un speciāli mācīti karavīri, kas ir gatavi iesaistīties cīņās,” pauda Brīdlovs.

Skaitļus Brīdlovs neprecizēja, taču bruņota brigāde nozīmē karavīru skaita pieaugumu par vismaz četriem tūkstošiem. Cik no tiem nonāks Latvijā, arī nav precizēts.

Paužot gandarījumu par nākamgad paredzētajām izmaiņām, Nacionālo bruņoto spēku komandieris sacīja, ka tas nozīmē arī striktu aizsardzības budžeta ievērošanu.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl