Pavērsiens smēķētāju dzīvē? No veikalu stendiem grib aizvākt cigaretes

3 komentāri

Vairāki Saeimas deputāti rosina pieņemt likuma grozījumus, kas liktu aizvākt cigaretes no veikalu stendiem, tā vietā izvietojot vien cenu lapas. Savukārt pašas cigarešu paciņas turēt, tā teikt, zem letes jeb īpašos metāla skapjos. Tādējādi iecerēts mazināt cigarešu reklāmu un atturēt pusaudžus no pievēršanās šim kaitīgajam ieradumam. Pret ierosinājumu asi iebilst tirgotāji un pat Finanšu ministrija, kas uzskata, ka tādējādi pieaugs kontrabanda.

Priekšlikuma būtība ir gana vienkārša – tā paredz cigarešu paciņu novietošanu ārpus pircēju redzesloka, proti, nevis veikalu stendos, bet gan īpašos skapjos, prom no potenciālā smēķētāja acīm. Pēc pircēja lūguma tās gan tiktu pārdotas. Šo ieceri atbalsta arī Veselības ministrija un Ārstu biedrība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Alvils Krams, Latvijas ārstu biedrības valdes loceklis:

Cīņa pret smēķēšanu nav cīņa pret esošajiem smēķētājiem! Cīņa pret smēķēšanu ir cīņa par pusaudžu domāšanu! No šī viedokļa, ja kāds iebilst pret šo priekšlikumu, (..) tad šis cilvēks ir, vai nu aprobežots vai korumpēts, viņš neieredz bērnus vai ir tumsonis!

Ieceri gan kritizē tirgotāji un degvielas uzpildes staciju pārstāvji. Viņiem tad nāktos īpaši pielāgot tirdzniecības vietas, izmaksas katram veikalniekam sasniegtu ap tūkstoš eiro, un daudziem tas neesot pa kabatai. Turklāt jaunie noteikumi draud iznīcināt mazos veikaliņus, īpaši laukos.

Austris Kalniņš, Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks:

Legālie tabakas smēķēšanas produkti nevarēs konkurēt ar kontrabandas produktiem. Varat iztēloties, ka laukos pie veikala stāv jau cilvēki, rokās paciņas ar Baltkrievijas un Krievijas izcelsmes cigaretēm, un piedāvā cilvēkiem, kas iet iekšā veikalā.

Interesanti, ka ar līdzīgiem argumentiem, kādus galdā lika tirgotāji, klajā nāca arī Finanšu un Ekonomikas ministrija. Deputāti pat aizrādīja atbildīgajām institūcijām vairāk domāt par sabiedrības veselību un efektīvāk cīnīties pret kontrabandu – nevis draudēt ar tās pieaugumu.

Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs (Saskaņa):

Cigaretes būs pieejamas, bet nebūs redzamas, smēķētājs, zinot to, ko smēķē, ienāks veikalā vai degvielas stacijā, un viņam tās tiks pārdotas. Es neredzu iemeslu, no kurienes var palielināties kontrabanda.

Līdzīgi cigarešu tirdzniecība tiek regulēta Īrijā un Somijā, arī Igaunijā top šādi grozījumi. Ja ieinteresētās puses nenobremzēs Saeimas sabiedrības veselības apakškomisijas ieceri, tad izmaiņas cigarešu tirdzniecībā varētu stāties spēkā 2018. gada vidū.

Video

TOP komentāri

  • kas nezin
  • Bārts Simpsons
    0 0 0

    Bārts Simpsons

    Kaut kāds kārtējais murgs. Man kà cilvēkam kurš nesmēķē, tās būs kàrtējās problēmas, jo šad tad otrai pusītei jànopērk cigaretes un glàbj tikai tas, ka viņas stàv redzamā vietā. Bet ja aizmirstas jābrauc vēlreiz uz veikalu. Turpmāk jāatgriežas būs daudz biežāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl