Pavasara karalienes tulpes: No pirmsākumiem Turcijā līdz mānijai Holandē

Komentāri

Izrādās, ka tulpju kultivācija ir aizsākusies pirms vairākiem tūkstošiem gadu Turcijā, savukārt Nīderlandē ”tulpju mānija” sākās vien 17. gadsimtā. Tagad arī Latvijā plaši darbojas tulpju audzētāji.

Tulpes savu vārdu aizguvušas no turku vārda ”tulbend”, kas nozīmē ”turbāns” – cepure, ko agrākos laikos nēsāja Turcijā. Tulpes forma atgādina šo cepuri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr mūsdienās tulpju zemē – Nīderlandē – ”tulpju mānija” aizsākās 17. gadsimtā, un tā kļuva par vienu no Nīderlandes atpazīstamības simboliem.
Lai arī ziemā tas ir grūtāk, pavasarī pašmāju, Latvijas, tulpju audzētāji, izrādās, var konkurēt gan ar Nīderlandes, gan Polijas puķu audzētājiem.

Jānis Dukaļskis, tulpju selekcionārs un audzētājs:

No lauka grieztais zieds, kas ir nogādājams stundas laikā pie pircēja, turklāt pats pircējs var izvēlēties ziedu, tas ir pilnīgi kas cits nekā no Holandes un Polijas ieviestie ziedi, kas tiek speciāli apstrādāti.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl