Pauž atbalstu deju lieluzveduma koncepcijai, bet atsakās no jauniem tērpiem

0 Komentāru
Pauž atbalstu deju lieluzveduma koncepcijai, bet atsakās no jauniem tērpiem
Foto: LETA

Šodien Kultūras ministrijā notika sanāksme, kurā XVI Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskā grupa tikās ar deju apriņķu virsvadītājiem. Šoreiz tika apspriests lieluzveduma īstenošanas process un repertuārs.

Pēc sanāksmes notika preses brīfings, kurā piedalījās lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī deju apriņķu virsvadītāji. Lai gan sabiedrībā izskanēja dažādi viedokļi par svētku repertuāru, šodien deju apriņķu virsvadītāji tomēr pauda atbalstu simtgades lieluzveduma “Māras zeme” koncepcijai.

Arī kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) norādīja, ka pēc tikšanās ar deju virsvadītājiem var secināt, ka visi deju virsvadītāji pauž atbalstu lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskajai koncepcijai, un uzskata, ka darbs pie lieluzveduma ir jāturpina. Preses brīfinga pārstāvji vairākkārt norādīja, ka līdz šim publiski izskanējusī informācija par dejotāju rezonansi pret lieluzvedumu neatspoguļo vairākuma viedokli.

Savukārt strīdus izraisījušie stilizētie arheoloģiskie tautastērpi lieluzvedumam netiks šūti. Kultūras ministre aicināja respektēt pašvaldību dominējošo viedokli un strādāt pie citiem uzveduma “Māras zeme” tērpu risinājumiem.

Foto: Ilze Vēbere

Jau ziņots, ka pamatīgu šūmēšanos sociālajos tīklos pēdējās nedēļās izraisījis 2018. gada Deju svētku repertuārs. Sākot apgūt programmu, atklājies, ka daudzas dejas ir ļoti dīvainas un pat atsauc atmiņā horeogrāfiju, kāda bija ierasta padomju gadu deju uzvedumos. Dejotāji pauž neapmierinātību arī ar stilizētajiem tērpiem, par ko tiks tērēta liela nauda, bet pēc svētkiem tie praktiski vairs nebūs izmantojami. Svētku rīkotāji gan mierina, ka Daugavas stadiona lieluzvedums vēl ir tapšanas procesā, daudzas lietas dejotājiem vēl nav pagūts izskaidrot.

Plašāk par deju lieluzvedumu “Māras zeme” TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru