Komentāri

Skandāliem apvītajam Stradiņa slimnīcas jaunajam korpusam – spāru svētki. Projekta pirmās kārtas jaunbūve sasniegusi augstāko punktu – 27,7 metrus. Kā tagad tur norit darbi un kad tos pabeigs?

Jau pērn rudenī vajadzēja slieties topošā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa pirmās kārtas ēkām, tomēr tikai šodien te plīvo spāru vainags.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja netiktu novērsti pērn pamanītie defekti, kas aizkavēja būvdarbus, tas varēja beigties ar to, ka netiktu apgūts projektam paredzētais Eiropas finansējums. Ar veikto kļūdu labojumu būvnieki spāru svētkos iepazīstināja arī veselības ministru un slimnīcas vadību. Atsevišķu konstrukciju deformācija, par kuras iemeslu kļuva tajā iekļuvušais lietus ūdens, kas sasalstot izpletās, tika novērsta jau pērn ap Jāņiem, un nekas tāds vairs neesot iespējams, sola būvnieki.

Foto

Tikmēr Paula Stradiņa dēls, akadēmiķis Jānis Stradiņš, pauda, ka viņa tēvam tas būtu bijis vislielākais gandarījums, ka darbi nav apstājušies un tomēr pusceļš starp pamatakmens ielikšanu un būvdarbu noslēgumu paveikts.

Jānis Stradiņš, akadēmiķis:

Mēs tur redzam viņa māju logu, no kura viņš skatījās uz slimnīcu. Te bija mazi vārtiņi speciāli viņam, pa kuriem viņš gāja uz operācijas zāli savā laikā. Es domāju, ka šodien viņam tā būtu bijusi ļoti liela gandarījuma diena.

Pašlaik pabeigta vairāk nekā puse darbu – atlikuši fasādes un iekšējie apdares darbi. Virszemes apjomā pabeigti arī nesošo konstrukciju darbi, atlicis pievērsties pazemei.

Slimnīcas jaunais korpuss nepaliks izolēts no vecās ēkas – starp abām tiks izbūvēts pazemes tunelis.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl