Patvēruma meklētājiem par 85 centiem lielāka dienas nauda!

1 komentārs
Patvēruma meklētājiem par 85 centiem lielāka dienas nauda!
FOTO: LETA ()

Valdība apstiprina dienas naudas palielināšanu patvēruma lūdzējiem. Dienas nauda tika palielināta par 85 centiem. Iepriekš tās apmērs bija 2,15 eiro, tagad tas palielināts uz 3 eiro. Ar šo naudu patvēruma meklētājiem jāpietiek, lai nodrošinātu sev gan uzturu, gan higiēnas preces, pirmās nepieciešamības preces.

Iekšlietu ministrija paredzējusi, ka jaunie noteikumi stātos spēkā no šā gada 20. jūlija. Lai gan iepriekš šis jautājums raisīja plašas diskusijas, šodien valdības sēdē par minēto jautājumu izteicās vien iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Iekšlietu ministrs sniedza skaidrojumu par līdzekļiem, bet tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs akcentēja, ka nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pret noteikumu grozījumiem neiebilst, bet gan vērsa uzmanību, ka Latvijā ir vesela virkne sabiedrības grupu, kurām pabalsta apmērs ir būtiski mazāks.

Iekšlietu ministrija pērn februārī saņēma ANO bēgļu lietās komisāra vēstuli, kurā cita starpā norādīts, ka šobrīd normatīvajos aktos noteiktais uztura, pirmās nepieciešamības un higiēnas preču iegādei paredzētais finanšu līdzekļu apmērs, kuru saņem patvēruma meklētājs, nav uzskatāms par pietiekamu, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju centrā izmitinātajiem cilvēkiem atbilstošu dzīves līmeni.
Šobrīd detalizētu aprēķinu par to, cik personu no iepriekš minētās personu grupas skars jaunais regulējums un kāda būs tā ietekme uz valsts budžetu, Iekšlietu ministrija neprognozē.

Plašāk par šodienas valdības lēmumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!