Patversmēs saimniekus aizvien gaida pēc uguņošanas noklīdušie suņi

1 komentārs

Katru gadu pēc svētku uguņošanas vairāki desmiti suņu nonāk patversmēs, un arī šī gadumija nav bijis izņēmums.

Latvijā lielākajā patversmē “Ulubele” joprojām mitinās vairāki gadumijā noklīduši dzīvnieki. Tā, piemēram, suņu puika Grejs “Ulubeles” patversmē nonāca gadumijā.

Izdzirdot uguņošanu, suns no bailēm pārlēca pāri privātmājas žogam, ko nekad iepriekš nebija darījis, un atrasts, klaiņojot Katlakalnā. Ne pa jokam pārbijās arī saimnieks, kad, pārnākot no svinībām, ieraudzīja mājas pagalmu tukšu.

“Atbraucu mājās, skatāmies suņa nav. Jauno gadu mēs sagaidījām citā vietā. Nākamreiz noteikti ņemsim viņu līdzi,” saka suņa saimnieks Edvards.

Greju izdevās atrast ar bezmaksas interneta vietnes “Dzīvniekupolicija.lv” palidzību. Tur tiek publicēti visi pazudušie, kā arī atrastie dzīvnieki. Kopumā gadumijā “Ulubeles” patversmē nonāca 15 suņi, tostarp apmēram 10 gadus veca suņu meitene, kuru atrada Deglava ielā.

Lielākā daļa dzīvnieku jau ir atgriezušies mājās. Bet trīs vēl gaida savus saimniekus.

Vecgada naktī ir arī atrasts viens pavisam maziņš kucēns. Viņš ir aptuveni trīs līdz četrus mēnešus vecs. Kucēns bija noklīdis Daugavgrīvas ielā, tagad nonācis siltumā un ļoti gaida savu saimnieku.

Saimniekus patversme gaida 14 dienas. Pēc tām suņi nonāk oficiālā patversmes gādībā, tiek sterilizēti un ārstēti.

Dzīvnieku aizstāvji atgādina, – suņi ļoti baidās no uguņošanas. Pilnīgā panikā viņi var pārlēkt pāri žogam, izrakt eju un aizskriet desmitiem kilometru tālu.

“Kamēr mums valstī ir atļauti individuālie salūti, kas, protams, izdara vislielāko kaitējumu, jo nav tā, ka salūtus šautu vienā laikā, tikai pusnaktī. Bet šī te šaušana ir no agras pēcpusdienas. Un visiem tiem, kas šauj individuālos salūtus, mums būtu ieteikums vismaz aizejiet un pabrīdiniet kaimiņus, cikos to darīsiet. Jo dzīvniekiem ir ārprātīgi bail,” norāda patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Iespējams, ka kāds ķepainis vēl arī šajās dienās nav atguvies no izbīļa un haotiski klaiņo prom no mājām. Par tādiem dzīvniekiem ir jāziņo vai nu dzīvnieku policijai, vai nu patversmēm.

1 komentārs