Pats remontē tehniku un iekrāj naudu trim gadiem uz priekšu – dabas draugs dalās padomos, kā saudzēt vidi

1 komentārs

“Mums vienmēr šķiet, ka trūkst naudas, taču mēs dzīvojam pārāk izšķērdīgi,” tā ar savu pieredzi dalās Oskars Kurpnieks, kurš šogad Zemes stundas ietvaros izvēlēts par “Dabai draudzīga dzīves veida vēstnieku”.

Oskars vienmēr cenšas saremontēt saplīsušu tehniku un tādējādi taupa ne tikai savus eiro, bet arī dabu.

Oskars kā likums visu cenšas salabot saviem spēkiem. Tiekoties ar LNT raidījumu “900 sekundes”, Oskars atklāj, ka šoreiz plāno salabot sabojātu automašīnas elektronisko logu.

Oskars nav automehāniķis, taču tas viņu neattur ķerties klāt remontam. Viņš uzskata, – ja jau problēma ir radusies, tad viņš cenšoties to novērst sliktāku to nepadarīs. Arī šajā reizē atskrūvējot durvju apšuvumu, Oskars noskaidro, kāpēc elektroniskais logs nestrādāja kā pienākas.

Ņemot vērā, ka elektromotors darbojas, vaina ir pārtrūkušajā trosē, Oskars uzskata, ka remonts izmaksās ne vairāk par četriem eiro.

Oskars Kurpnieks
Dabai draudzīga dzīves veida vēstnieks

Man ātrāk ir sataisīt, zinu, kur ir velo veikals, divu kilometru attālumā. Nopirkšu divas troses, uztīšu… Pareizie skrūvgrieži, atskrūvē un pārtin, viss gatavs.

Šis bija labs piemērs tam, kā Oskars cenšas rīkoties ikreiz, kad rodas kāda tehniska vai elektroniska problēma, un vairumā gadījumu viņam risinājumu izdodas rast saviem spēkiem.

Ar šādu pieeju tehniskajām problēmām Oskars cenšas saudzēt ne tikai dabas resursus, bet arī savu maku. Oskars skaidro, viņam izdodas tik ļoti ietaupīt, ka nauda ir iekrāta trim gadiem uz priekšu, un tagad viņš var pilnvērtīgi nodoties studijām maģistratūrā.

Arī datora remontam Oskars labprāt ķeras klāt. Dažkārt jāpasūta kāda detaļa internetā, bet tas ir tik un tā lētāk nekā pirkt tradicionālā veikalā. Pēc tam ar minimālu ieguldījumu dators atkal darbojas.

Tehnikas remontdarbus Oskars bieži vien filmē un komentē angļu valodā, lai video būtu saprotams iespējami plašākai auditorijai. Uzfilmētie materiāli rosina cilvēkus taupīt un lietām sniegt otro dzīvību.

Oskars skaidro, ka viņam katra diena ir kā Zemes stundas akcija. Viņš vienmēr cenšas taupīt enerģiju, arī dabā negāž kādas kaitīgas vielas un šķiro atkritumus. Kā jau Oskars minēja, ieguvēji ir visi, tāda rīcība ir gan dabai, gan arī makam draudzīga.

1 komentārs