Patriotu nedēļa: vājredzīgam sporta trenerim īpašas spējas bērnos radīt vēlmi sportot

Pievienot komentāru

LNT turpina patriotu nedēļas stāstu sēriju. Tās ir sarunas ar vienkāršiem mūsu valsts cilvēkiem, kuri caur savām profesijām, savām ikdienas gaitām rāda, ka mīlēt Latviju var mierīgi, bez steigas un skaisti.

Edgars Kļaviņš ir Latvijas paraolimpiskās vienības sportists un bērnu treneris, kurš pasniedz sporta nodarbības pirmsskolas bērniem un jauniešiem. Viņš ir vājredzīgs, bet kategoriski atsakās par to stāstīt, jo, viņa vārdiem runājot, tas bijis vēl lielāks iemesls stiprināt gribasspēku un būt vēl labākam. Savā stāstā viņš uzsver, ka jebkuram no mums, īpaši jau varasvīriem, vajadzīgas tikai dažas rakstura īpašības: centība, godīgums, cilvēcīgums un attieksme pret lietu. Viss pārējais esot mazsvarīgs.

Neviens no bērniem, kuri nāk pie trenera Edgara Kļaviņa, patiesībā nemaz nezina, ka viņš ir vājredzīgs.

Sporta skolotājs Edgars Kļaviņš:

Es vienkārši esmu ļoti adaptējies, ja cilvēkam ir acu problēmas, tev jābūt gudrai galvai. Tas ir pirmais noteikums. Daudz jāmācās.

Edgars profesionāli nodarbojas ar vieglatlētiku, pirms četriem gadiem piedalījies arī paraolimpiskajās spēlēs, taču vislielāko gandarījumu viņš gūst, strādājot tieši ar bērniem.

Edgars savu dzīvi arī turpmāk redz kopā ar bērniem un pilnīgi noteikti šeit, savā valstī. Kā vienu no kritērijiem savam patriotismam viņš min ilgas pēc Latvijas, būdams kaut kur ārvalstīs. Treniņnometnēs un sacensībās citās valstīs Edgars var uzturēties ne vairāk par divām nedēļām.

Sporta skolotājs Edgars Kļaviņš:

Esmu ļoti liels patriots. Pirms sacensībām citreiz klausos rokoperu Lāčplēsis. Man tiešām patīk šī vieta! Rūgtums ir par vadošās elites darbībām, kas ietekmē parasto sabiedrību. Ir citreiz rūgtums, bet atnāc uz šādu treniņu, un rūgtums pazūd. Tad redzi, cik dzīve ir skaista!

Lasi vēl