6 komentāri
Patentu valde atzinusi “Ušakova kepku” par reģistrējamu preču zīmi
Jauniešu ceptā kūka "Ušakova kepka" tiek dāvāta partijas "Saskaņa" pašvaldību vēlēšanu rezultātu gaidīšanas pasākumā Spīķeru koncertzālē. (Evija Trifanova / LETA)

Patentu valde ir atzinusi Rīgas mēra Nila Ušakova (S) iesniegto preču zīmi “Ušakova Kepka” par reģistrējamu.

Ušakovs ir pieteicis preču zīmi “Ušakova kepka” trīs valodās – latviešu, krievu un angļu. Krievu valodā zīme ir pieteikta gan ar latīņu burtiem, gan kirilicā. Pieteikums par preču zīmju reģistrēšanu tika iesniegts šā gada 17. maijā, bet 24. jūlijā Patentu valde atzina šo zīmi par reģistrējamu. Ušakovam ir laiks līdz šā gada 24. oktobrim samaksāt valsts nodevu 3620 eiro apmērā, lai reģistrētu preču zīmi.

Par “Ušakova kepku” rīdzinieki mēdz saukt mākslīgo kalnu Pļavniekos, un arī no Rīgas mēra vēstījumiem sociālajos tīklos secināms, ka viņš atbalsta šāda vārda salikuma izmantošanu, jo pats regulāri to lieto. Arī “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņā pamanāms elements bija jaunieši zilās naģenēs ar uzrakstu “Ušakova kepka”.

Kā vēstīja raidījums “De facto”, maija vidū Ušakovs kā privātpersona iesniedza Patentu valdē pieteikumu šo vārdu salikumu trijās valodās – latviešu, krievu un angļu – reģistrēt kā vārdisku preču zīmi. Kā Ušakova pārstāvis darbojies Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (S).

Visi četri pieteikumi iesniegti par šādām preču un pakalpojumu klasēm saskaņā ar Nicas klasifikāciju: iespiedprodukcija, fotogrāfijas, rakstāmlietas, iespiedburti, klišejas; ceļasomas un čemodāni, lietussargi un saulessargi, maisiņi; teltis un maisi; apģērbi, apavi, galvassegas; vingrošanas un sporta preces, spēles, rotaļlietas; reklāma; sporta un kultūras pasākumi.

Rīgas mērs raidījumam skaidroja, ka minētās vārdu kombinācijas viņš pieteicis Patentu valdē tikai tāpēc, ka nevēlas, lai kāds, izmantojot vārdu salikumu “Ušakova kepka”, sāktu ražot kaut ko “ar ļoti neviennozīmīgu saturu”. Pilsētas galva arī uzsvēra, ka viņam nav nekādu plānu mākslīgo kalnu Pļavniekos oficiāli nodēvēt par “Ušakova kepku”. “Man daudz ko var pārmest, bet es neesmu ne traks, ne stulbs. Un nevar būt tāds nosaukums pat ļoti jaukam kalnam,” “De facto” sacīja Ušakovs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl