1 komentārs
Pateicoties iespaidīgam ziedojumam, limfmezglu vēžu pacientiem būs iespēja saņemt bezmaksas izmeklējumus
"Repharm" ģenerāldirektors Dins Šmits (no kreisās), "O fonds" valdes priekšsēdētāja Inese Valdheima un "O fonds" padomes loceklis, onkologs ķīmijterapeits, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs Vilnis Sosārs piedalās holdinga "Repharm" limfomas pacientu atbalsta programmas "Dzīvo tālāk!" prezentācijā un vērienīga ziedojuma pasniegšanā limfomas pacientu diagnostikai. (Ieva Leiniša / LETA)

Veselības aprūpes nozare šodien saņēmusi vērā ņemamu ziedojumu. Limfmezglu vēža pacientiem turpmākos divus gadus būs iespēja saņemt bezmaksas izmeklējumus ar modernākajām tehnoloģijām.

Slimība skar gan bērnus, gan vecāka gadagājuma cilvēkus. Iemesli, kādēļ ik gadu saslimušo skaits pieaug, nav zināmi. Katru gadu Latvijā no šā vēža veida mirst ap simts pacientu, visbiežāk nāves cēlonis ir parastais – novēlota diagnostika un neefektīvas ārstniecības metodes izvēle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Marika Kalniņa
RADIOLOĢE – DIAGNOSTE

Katru gadu ir 40 jauni slimnieki, kuriem ir nepieciešama precīza stadijas uzstādīšana, un līdz šim tā tika noteikta ar tādām tradicionālām metodēm, kas var nebūt tik precīzas. Taču, – jo mēs precīzāk noteiksim slimības stadiju, jo labāk mēs varēsim ārstēt, un rezultāts būs labāks.

Diagnostikas metodi – pozitronu emisijas tomogrāfiju – pasaulē lieto jau trīsdesmit gadus, taču Latvijā tā pieejama tikai divus gadus. Turklāt daudzi pacienti nevar atļauties šos izmeklējumus, jo tos neapmaksā no valsts budžeta.

350 tūkstošu eiro ziedojumu, kas tiks izmantoti pacientu bezmaksas izmeklējumiem, veicis farmācijas un medicīnas uzņēmumu holdings “RePharm”.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl