Pateicoties cilvēku atsaucībai, Lucavsalas Reksis ir brīnumainā kārtā atlabis

2 komentāri
Pateicoties cilvēku atsaucībai, Lucavsalas Reksis ir brīnumainā kārtā atlabis
Foto: Ulubele, Facebook.com

Lucavsalas Rekša stāsts ir labi zināms daudziem. Dzīvot gribošā suņu puikas ārstēšanai, pateicoties skatītāju atsaucībai, izdevies savākt vairākus tūkstošus eiro. Kā šodien jūtas suņuks, kura dzīvība vēl tikai pirms astoņām dienām, tik tiešām karājās mata galā?

Lucavsalas Reksis, kurš ārstēšanās laikā veterinārajā klīnikā iesaukts par Franko, nu jau pāris dienas dzīvo dzīvnieku patversmē Ulubele. Šeit viņš pamazām atkopjas no pārdzīvojumiem un ir jau atradis kopīgu valodu ar vienu no darbiniekiem – Kristapu, aiz kura muguras nu slēpjas mirkļos, kad apkārt uzradušies pārlieku daudz ziņkārīgo.

“Sākumā suns bija sabijis, taču palēnām iedraudzējāmies, un ierādījām viņam jauno mājvietu,” stāsta Rekša jaunais draugs Kristaps.
Kristaps stāsta, ka, lai arī suņukam pēc iespējas ātrāk vajadzētu nonākt pie jaunajiem saimniekiem, vēl vismaz nedēļu vai divas būs jāpiecieš dzīve patversmē. Ir pagājušas tikai astoņas dienas kopš operācijas, tādēļ Reksim – Franko (par Franko suni iesauca veterinārajā klīnikā – red.) vēl tiek doti medikamenti un ir nepieciešama rūpīga uzraudzība.

Foto

“No cilvēkiem viņš ir sabijies, bet nepieciešamo interesi viņš izrāda. Pamazām, mierīgi ar viņu var sadraudzēties. Domāju, ar laiku viņš būs uzticams draugs,” stāsta Kristaps, “cilvēku interese ir liela – raksta, zvana, un mēs esam pateicīgi. Ir pāris cilvēku, kas brauc ciemos un ieziet pastaigās ar suni.”

Lielākais paldies šā četrkājainā drauga glābšanā jāsaka dakterim Beinertam un viņa klīnikas komandai, kuri, neskatoties uz visai bezcerīgo dzīvnieka veselības stāvokli, riskēja un uzņēmās rūpes par Reksi – Franko. Šodien klīnikā valda pacilāta gaisotne, un var just, ka dakteri ir patiesi priecīgi par iznākumu.

Dr. Beinerta veterinārās klīnikas vadītājs galvenais ārsts Jānis Beinerts
Patiesībā ir prieks un lepnums, un, patiesībā, tas ir brīnums. Tas nav tik ļoti mūsu profesionālais nopelns, kā brīnums. Ļoti sunītim gribas dzīvot.

Arī gados jaunais veterinārārsts, kurš pie operāciju galda pavadīja gandrīz sešas stundas, neslēpj gandarījumu. Laikā, kamēr suns atradies klīnikā, viņš uzraudzījis atlabšanu, un piekrīt, ka Franko tik tiešām ir īsts cīnītājs.

“Atlabšanas process, kā par brīnumu, bija ārkārtīgi labs. Temperatūra bija normāla, no kā var secināt – dzīšanas procesi notiek normāli. Patversmes darbinieki domā, ka, neskatoties uz pārdzīvoto, suns spēs pilnībā atkopties, uzskata veterinārārsts Abubakars Gasanhamovs.

Arī dienās, kad suņuks negozējās TV ekrānos vai sociālo tīklu pirmajās lapaspusēs, cilvēku interese par viņa likteni bijusi apbrīnojama.

Ja pats Franko mācētu runāt, viņam noteikti būtu ko teikt cilvēkiem – gan tiem, kuri viņu noveda gandrīz līdz gandrīz drošai nāvei, gan tiem, kuri, redzot notikušo, pašaizliedzīgi metās cīņa par viņa dzīvību.

Bet mēs, varam teikt, tikai lielu paldies visiem tiem, kuri noticēja…

Video

2 komentāri