Pateicoties bēgļiem, Mucenieku ciemats tiks pie jaunas infrastruktūras

Komentāri

Uzņemot dažādu valstu bēgļus, pamatīgas pārmaiņas gaidāmas ne vien patvēruma izmitināšanas centrā Mucenieki, bet arī pašā ciematā. Lai mazinātu spriedzi vietējo iedzīvotāju vidū, uzlabojumus plānots veikt ne vien ēkās, kur uzņems bēgļus, bet arī citos infrastruktūras objektos. 

Piemēram, uzlabojumi paredzēti Mucenieku stadionā un netālu esošajā basketbola laukumā. Jautājums ir – vai vietēji to visu gribēs dalīt ar bēgļiem? Pašvaldībā gan uzskata – ja vietējie redzēs ieguvumus arī sev, no konfliktsituācijām izdotos izvairīties arī tad, kad centra iemītnieku skaits būtiski pieaugs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka valdībā iesniegtais plāns paredz divu līdz šim neizmantotu ēku pielāgošanu, lai centrs spētu uzņemt daudz lielāku skaitu personu nekā līdz šim. Esošās telpas, kas maksimāli var uzņemt ap 200 cilvēku, nākotnē kļūs par šaurām, tādēļ vēl ap 200 vietu plānots iegūt, rekonstruējot divas turpat blakus esošas neizmantotas ēkas.

Skaties foto:

Padomju laikā ciemats Mucenieki radās kā militārā pilsētiņa. Tas atspoguļojas arī blokmāju arhitektūrā un plānojumā. Viena no tām, pirms nepilniem 20 gadiem tika pārveidota par patvēruma meklētāju izmitināšanas centru, kas savas funkcijas veic joprojām.

Lai arī ieguldījumi Muceniekos ir daļa bēgļu uzņemšanas un izmitināšanas plāna, nauda šim mērķim vēl nav piešķirta. Šim jautājumam atkārtoti valdība pievērsīsies pēc trim nedēļām.

Skaties video:

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl