1 komentārs

Likums par pašvaldībām nosaka, ka pašvaldību funkcijās ir rūpes par kultūru un kultūras vērtību saglabāšanu, kā arī tautas jaunrades attīstība, kas paredz dažādu palīdzību kultūras iestādēm un pasākumiem, kā arī atbalstu kultūras pieminekļu saglabāšanā.

Atsevišķi izcelta ir galvaspilsēta, kurai veltīts atsevišķs pants. Tas nosaka, ka papildus iepriekš minētajām funkcijām Rīgai pienākumi jādala ar valsti jautājumos, kas attiecas uz nozīmīgu vēstures un kultūrvēstures objektu, kā arī kultūras infrastruktūras uzturēšanu un attīstīšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldības var pašas dibināt savas kultūras iestādes pēc saviem ieskatiem un budžeta rocības, piemēram, tautas namus, kultūras namus, jaunrades centrus, sabiedriskos centrus, amatniecības centrus arī bibliotēkas, teātrus un kino.

Kopumā Latvijā ir aptuveni 4000 pašvaldību māksliniecisko kolektīvu, tā liecina Latvijas digitālajā kultūras karte. Tas, ka kāda no iepriekš minētajām iestādēm ir pašvaldības dibināta, gan nenozīmē, ka visi pakalpojumi tajās ir bezmaksas. Pašvaldības pašas lemj, vai iekasēt no apmeklētājiem kādu līdzmaksājumu vai ne.

Visas šīs jomas pašvaldības finansē no savu budžetu naudas, taču pastāv iespēja pretendēt arī uz Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Nacionālā kultūras centra finansējumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl