Pašvaldībai nav plāna, kā cīnīties ar mežacūkām, kas pārņem Juglu

2 komentāri
Pašvaldībai nav plāna, kā cīnīties ar mežacūkām, kas pārņem Juglu
Foto: Maria Grazia Montagnari/Flickr

Juglā atkal manīts mežacūku bars, taču pašvaldība nezina, kā ar tām cīnīties.

Kā tīmekļa vietnē Facebook paudis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), Juglas rajonā vairākkārtēji manītās mežacūkas varētu tikt izķertas, lai pārvietotu tās uz citas pašvaldības teritoriju, tomēr nav garantijas, ka to vietā neparādīsies citas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā liecina aculiecinieku bildes sociālajos tīklos, pagājušajā naktī Juglā atkārtoti manīts mežacūku ganāmpulks.

Ušakovs skaidro, ka situācija ar mežacūkām esot līdzvērtīga situācijai ar bebriem pilsētā – tai nav konkrēta un efektīva risinājuma.

Vienlaikus Rīgas mērs norāda, ka Rīgā manītā mežacūku grupa, pēc pašvaldības speciālistu novērojumiem, cauri Juglai migrē barības meklēšanas nolūkā no meža pie Bābelītes uz Biķernieku mežu un atpakaļ. Kad iestāsies pavasaris, meža dzīvnieki pārstāšot ganīties Brīvības ielā un klusi mitināšoties mežā.

Rīgas mērs arī akcentē, ka mežacūkas neapdraud iedzīvotājus.

Aculiecinieki arī iepriekš Juglā, Brīvības gatvē, novērojuši vairākas mežacūkas.

“Tas nav gluži standarts, bet nav arī nekas neiespējams,” komentēja Latvijas Dabas muzeja pārstāve Una Bērziņa, norādot, ka pašlaik Latvijā ir pieaugusi mežacūku populācija. Bērziņa atzīmēja, ka pilsētā mežacūkas nav arī atļauts medīt. Viņasprāt, tas, ka mežacūkas novērotas Brīvības gatvē, ir interesanti, tomēr dzīvnieki manīti arī daudzās vietās pilsētas pierobežā. Daudzviet, kur kādreiz bijuši meži, tagad sāk slieties privātmāju puduri – mežacūkām atliek vien pielāgoties, skaidroja Dabas muzeja pārstāve.

TOP komentāri

 • #edvin
  +1 +1 0

  #edvin

  Tautai nav instrumentu, kā cīnīties ar cūkām kuras pārņēmušas saeimu #edvin
 • aste
  0 0 0

  aste

  Gaļa pati nāk sētā, bet šie nezin, ko iesākt!
  Drīz mēs ķersim odus un vedīsim viņus uz purviem!...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl