Pašvaldība kapitālu Vanšu tilta remontu sola pēc diviem gadiem

3 komentāri

“Ja tāds gabals uzkristu virsū cilvēkam, rezultāts būtu letāls,” – tā par pirmdien, 5. martā, no Vanšu tilta kāpnēm nokritušo betona kluci saka organizācijas “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis. Tikai veiksmīgas sagadīšanās dēļ gadiem ilgi nolaistā tilta daļēja sabrukšana beigusies bez upuriem.

Pašvaldībā pie notiekošā vaino laikapstākļu maiņu un tiltu kapitāli sola remontēt vien pēc diviem gadiem. Kritiskā stāvoklī ir vairāki Rīgas tilti. Detaļas, kas draud uzkrist cilvēkiem un mašīnām, tiekot vienkārši atskaldītas.

“Gājēju kustība aizliegta” – vēsta viens no brīdinošajiem uzrakstiem starp steigā uzslietajiem celtniecības žogiem, arī policijas lentes un vienā pusē  – brezenta audums, lai atvairītu ziņkārīgo skatienus. Vanšu tilta kāpnes, kas jau ilgu laiku ir bīstamā stāvoklī, atrodas netālu no pasažieru ostas, tātad te garām iet tūristi, kas ierodas Rīgā ar prāmi, un šis ir viens no pirmajiem skatiem, ko tie redz. Pirmdien vadzis lūza, un no trepēm nogāzās betona gabals. Pirmie par to ziņoja aktīvisti no organizācijas “Pilsēta cilvēkiem”, kas par notikušo brīdināja sociālajos tīklos.

Kaspars Zandbergs
“Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis

Vakar ap plkst. 17 pēcpusdienā liecinieks atsūtīja bildes, kurš vēlas palikt anonīms. Ziņojām policijai, Satiksmes departamentam. Kā bildēs varēja redzēt, bija nokritis betona gabals, vismaz pāris desmiti kilogramu. Pēc tam atbrauca satiksmes departaments.

“Pilsēta Cilvēkiem” pārstāvis ir pārliecināts, ka tikai veiksmīgas sagadīšanās dēļ neviens necieta.

“Liels gabals, kaut kāds puskvadrātmetrs, un arī citas detaļas. Ja tāds uzkristu cilvēkam, būtu līķis, labākajā gadījumā – invalīds,” pauž Zandbergs.

Satiksmes departamentā skaidro, ka trepju gabala atdalīšanās notikusi pēkšņi, neprognozējami, laika apstākļu ietekmē. Tiesa gan, tilta kāpnes jau ilgstoši ir sliktā stāvoklī, un par to mediji ziņoja jau vairākus gadus.

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Visticamāk, tas noticis straujas gaisa temperatūras maiņas rezultātā, jo visu pērno nedēļu bija -15…-18 grādi, vakar strauji temperatūra kāpa, saules pusē bija nulle, plus grādi.

Satiksmes departaments atvainojas iedzīvotājiem par šo situāciju un neērtībām. Izrādās, Rīgas tiltus pavasarī apseko un apstrādā ar speciālu metodi – atskaldīšanu.

“Ja tiek konstatēts, ka kāds no blokiem apdraud satiksmes drošību, tas tiek atskaldīts. Inspekcija tika veikta, un dzelzsbetona bloki tika atskaldīti uz gan VEF tilta, gan Zemitāna tilta, līdz Vanšu tiltam nebijām tikuši, atvainojamies, priecājamies, ka beidzās tik veiksmīgi,” min Ahuna-Ozola.

Iedzīvotāji par draudīgo situāciju bija ziņojuši arī Būvniecības valsts kontroles birojam, kas gan sākotnēji neesot reaģējis, tomēr pēc Ekonomikas ministra iejaukšanās, uzsākts pārbaudi.

Biroja pārstāvji otrdien, 6. martā, apskatīja tiltu un sola trešdien Rīgas domes Satiksmes departamenta sniegt savus ieteikumus. Neoficiāli izskanējušo informāciju, ka tiltu varētu slēgt, lai nomainītu skrūves, birojs to neapstiprina, uzsverot, ka visi lēmumi par tilta remontiem ir atkarīgi tikai no Rīgas domes atbildīgās institūcijas.

Pašvaldība skaidro, ka vērienīgi remontdarbi Vanšu tiltā gaidāmi vien pēc diviem gadiem. Dramatisks stāvoklis ir arī uz vairākiem citiem Rīgas tiltiem, kas ir izrūsējuši, saplaisājuši.

3 komentāri