Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem prognozētās vētras laikā

Pievienot komentāru
Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem prognozētās vētras laikā
DĀVIS ŪLANDS, F64

Rīgas pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem prognozētās vētras laikā, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā atgādināja, ka saskaņā ar jaunākajām sinoptiķu prognozēm trešdienas, 16. septembra, vakarā Baltijas jūrā no ziemeļiem sāksies vētra, kas Latviju visvairāk skars ceturtdien no rīta un dienā, kad Vidzemes un Ziemeļkurzemes piekrastē ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 24-28 metrus sekundē.

Tā kā sinoptiķi brīdinājuši, ka lielākie vēja postījumi gaidāmi Rīgā un novados ap galvaspilsētu, Rīgas dome aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem vētras laikā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina laikus nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā, kā arī neatstāt vaļā ēku logus. Tāpat neaizmirst parūpēties par saviem mājdzīvniekiem un mājlopiem – ja iespējams, novietot tos zem jumta.

Lasi vēl: LVĢMC brīdina par stipru vētru

VUGD iesaka arī nenovietot savas automašīnas zem, piemēram, atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Jau vēstīts, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā Latvijas piekrastē ceturtdien, 17. septembrī, izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu, citviet valstī – dzeltenās krāsas brīdinājumu. Vējš lauzīs kokus, pa gaisu var tikt nesti nenostiprināti priekšmeti un atlūzas, iespējami elektroapgādes pārrāvumi.