Pastiprina cīņu ar alimentu nemaksātājiem

19 komentāri

Daudzi alimentu nemaksātāji, pat esot parādā valstij par savu bērnu uzturēšanu, iegādājas īpašumus, gūst peļņu un iegulda līdzekļus savos hobijos. 

Šobrīd uzturlīdzekļu parāda kopējā summa ir 260 miljoni eiro, tāpēc cīņa pret alimentu nemaksātājiem tiek pastiprināta. Šonedēļ valdība atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz uzturlīdzekļu parādniekiem liegt iegādāties un nēsāt šaujamieročus. Pēc Tieslietu ministrijas (TM) aplēsēm, valstī ir aptuveni 500 alimentu nemaksātāju, kuriem pieder šaujamieroči.

Sindija Šube
TM pārstāve

Aizliegums tiks piemērots ne tikai uz medību ieročiem, bet arī uz pašaizsardzības un kolekcionāru ieročiem, grozījumi izstrādāti ar mērķi panākt to, ja uzturlīdzekļu parādnieks nenodrošina bērnu, tad viņam nav tiesību piedalīties hobijos, joprojām notiek diskusijas par azartspēļu aizlieguma piemērošanu, par liegumu saņemt ātros kredītus.

Tāpat esot bijušas arī diskusijas par liegumu alimentu nemaksātājiem izbraukt no valsts, taču šis ierobežojums neesot guvis atbalstu no tiesībsargājošajām iestādēm, kas norādījušas, ka liegums izbraukt no valsts ierobežo personas pamattiesības. Paredzams, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā vienlaikus ar Ieroču aprites likumu, kuru patlaban vērtē Saeimā. Tas varētu būt šī gada pirmajā pusē.

19 komentāri