Komentāri

Latvijas Pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar tautiešiem Amerikā nākusi uz pēdām, iespējams, melnajam arheologam, kas internetā tirgojas ar Latvijas senkapos izraktām rotaslietām.

Senlietu melnais tirgus pēdējā laikā ļoti attīstījies: tirgošanos ļoti atvieglo norēķini internetā. Taču Latvijas likumdošana nav uzdevumu augstumos: pat ja melnos arheologus un senlietu andelētājus notvertu, sodi ir simboliski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trauksmi par Latvijas senkapos izraktu un nelikumīgi uz ASV nosūtītu rotaslietu cēla ASV dzīvojošs latviešu rotkalis Andris Rūtiņš. Pie viņa vērsies kāds senlietu kolekcionārs, kas novembra beigās internetā nopircis, acīmredzot, no Latvijas senkapiem izlaupītu vikingu laika piekariņu.

Sazinoties ar Pieminekļu aizsardzības inspekciju mēģināts sūtījumu vēl Latvijā pārtvert, tomēr tas nav izdevies.

Konkrētais sūtījums noformēts Daugavpils novada Naujenes pagastā kā suvenīrs 2 eiro vērtībā.

Pieminekļu aizsardzības inspekcijā uzsver, ka pat neredzot rotaslietu klātienē, ir skaidrs, ka tā ir senlieta, un pēc likuma pieder valstij.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl