Komentāri

Latvijas Pieminekļu aizsardzības inspekcija sadarbībā ar tautiešiem Amerikā nākusi uz pēdām, iespējams, melnajam arheologam, kas internetā tirgojas ar Latvijas senkapos izraktām rotaslietām.

Senlietu melnais tirgus pēdējā laikā ļoti attīstījies: tirgošanos ļoti atvieglo norēķini internetā. Taču Latvijas likumdošana nav uzdevumu augstumos: pat ja melnos arheologus un senlietu andelētājus notvertu, sodi ir simboliski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trauksmi par Latvijas senkapos izraktu un nelikumīgi uz ASV nosūtītu rotaslietu cēla ASV dzīvojošs latviešu rotkalis Andris Rūtiņš. Pie viņa vērsies kāds senlietu kolekcionārs, kas novembra beigās internetā nopircis, acīmredzot, no Latvijas senkapiem izlaupītu vikingu laika piekariņu.

Sazinoties ar Pieminekļu aizsardzības inspekciju mēģināts sūtījumu vēl Latvijā pārtvert, tomēr tas nav izdevies.

Konkrētais sūtījums noformēts Daugavpils novada Naujenes pagastā kā suvenīrs 2 eiro vērtībā.

Pieminekļu aizsardzības inspekcijā uzsver, ka pat neredzot rotaslietu klātienē, ir skaidrs, ka tā ir senlieta, un pēc likuma pieder valstij.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl