Pievienot komentāru

Jau astoņpadsmito gadu pasniegtas “Latvijas Lepnuma” balvas, ko saņēma tie, kuri iedvesmo, nesavtīgi palīdz, skolo un glābj, darot vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt. Dibinot jaunu tradīciju, ceremonija kanālā TV3 bija skatāma Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18. novembrī. Balvas laureāti, kā ierasts, tika apbalvoti ar “Latvijas Lepnuma” titulu un īpašu balvu – “Zelta ābeli”.

Pasākumu atklāja dziedātāja Aminata, izpildot dziesmu “Uz neatklātām zvaigznēm”, ko sarakstījusi, iedvesmojoties no “Latvijas Lepnuma” laureātu stāstiem. Vēl pasākumā uzstājās jauniešu koris “Balsis” ar diriģentu Intu Teterovski, “Instrumenti” un Rīgas Doma zēnu koris, grupa “Bet Bet”, “Carnival Youth”, “Latvian Voices”, Beāte Zviedre, kā arī “Latvijas Nacionālā teātra” aktieri Dita Lūriņa, Zane Dombrovska un Uldis Siliņš.

“Latvijas Lepnums” ceremonija ir veids, kā godināt ļoti daudz labu, iedvesmojošu cilvēku, Latvijas cilvēkus, ar kuriem mēs varam lepoties. “Šī ir diena, kad nostājamies pāri ikdienas raizēm un trakumiem pasaulē un un novērtējam, ka mums ir tik liels dārgums, sava valsts, sava zeme. Mēs lepojamies, ka mums ir sava valoda, savi Dziesmu svētki, ka mums ir tik daudz izcili cilvēki,” pasākuma atklāšanā sacīja tā vadītājs Arnis Krauze, piebilstot, ka starp izciliem cilvēkiem ir arī šā gada desmit “Latvijas Lepnuma” balvas saņēmēji. Viņi ir izcili, sirsnīgi, labi cilvēki, kuri ir tepat starp mums, kuru paveiktais ir daudz vērts.

Valsts prezidents Egils Levits teica, ka 18.novembrī  svinam Latvijas dibināšanas dienu – pirms 103 gadiem toreizējie partiju pārstāvji pasludināja demokrātisku Latvijas valsti. Latvijas nācijai tas bija izšķirīgs brīdis un arī katram no 39 valsts dibinātājiem bija personīgi jāizšķiras par dalību tobrīd vēl visai riskantajā valsts proklamēšanas aktā, kam bija nepieciešama cilvēciska un pilsoniska drosme un pārliecība.

“Valsts ir daudzu cilvēku rīcības kopsumma. Sabiedrībā pastāvošās vērtības izliek mūsu attieksmi un rīcību kā mazās, tā lielās lietās. Latvijā ir daudz atbildīgu un pašaizliedzīgu pilsoņu, kuri atbalsta savus līdzcilvēkus. Uz tiem, kuriem rūp līdzcilvēki un kuriem ir svarīgi augtāki ideāli, balstās sabiedrības, nācijas un valsts dzīvotspēja. Arī šovakar mēs cildināsim tos ļaudis, kuri ar savu rīcību ir padarījuši Latviju labāku, daloties labestībā un cilvēcīgumā, dāvājot citiem savu mīlestību un spēku,” sacīja Valsts prezidents.

Viņš uzsvēra, ka “Latvijas Lepnuma” laureātu katra personīgais veikums, savijoties ar pilsonisko, ir ieguvis valstistku nozīmi, jo valsts ir tās pilsoņi un pilsoņi nosaka, kāda ir valsts. “Mēs paši veidojam savu valsti,” uzsvēra prezidents, sveicot visus Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, aicinot lepoties ar savu valsti un Latvijas Lepnumiem.

“TV3 Group” vadītājs Latvijā Mindaugas Rakauskas atklāšanas uzrunā pastāstīja, kādēļ ceremonijas “Latvijas Lepnums” tradīcija arvien tiek lolota un turpināta: “Gan stipras valsts, gan “Latvijas Lepnuma” kodols ir cilvēks un es esmu no sirds aizkustināts par ikkatru pieteikumu balvai. Šie iedvesmas stāsti mums māca, ka sirdsgudrība ir spēcinošākais kompass, lai virzītu pozitīvas pārmaiņas.”

“Latvijas Lepnuma” balva tika pasniegta desmit nominācijās:

Žūrijā šogad bija režisors Dzintars Dreibergs, ārsts Kārlis Rācenis, skolotājs Jānis Zeimanis (“Latvijas Lepnums 2020” laureāts), Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, aktrise Zane Daudziņa, žurnāliste Inita Sila, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers, Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, kā arī TV3 Ziņu satura vadītāja Kristīne Anže.

Svinīgā godināšanas ceremonija “Latvijas Lepnums” ir kļuvusi par tradīciju, kas aicina novērtēt cilvēkus, kuri ik dienas ir mums līdzās. Tie ir bijuši gan izcili cilvēki, kuri nesavtīgi palīdz. Šogad – laikā, kad pasauli jau kārtējo gadu pēc kārtas skāra globālā pandēmija, – tā izgaismoja vēl vairāk gaišu darbu un cilvēku.

“Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla “TV3” (“TV3 Group”) sociālās atbildības projekts, kas 18 gadu garumā “Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.

Jāpiebilst, ka “Latvijas Lepnuma” balvas ik gadu tiek piešķirtas ļoti dažādās nominācijās. Visu iepriekšējo gadu “Latvijas Lepnumus” iepazīsti šeit!

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.